دو پیشنهاد رسمی برای خرید یونایتد

دو پیشنهاد رسمی برای خرید یونایتد

شیخ جاسم بن حمد قطری و سر جیم رادکلیف انگلیسی برای خرید منچستریونایتد پیشنهادهای‌شان را به طور رسمی اعلام کردند.
به گزارش “ورزش سه”، خانواده گلیزر بعد از دو دهه حضور در راس باشگاه منچستریونایتد، سرانجام تصمیم به فروش این باشگاه گرفتند. در همه سال‌ها هواداران یونایتدها بارها اعتراض‌شان را به نحوه مدیریت باشگاه توسط گلیزرها اعلام کردند و اکنون به نظر می‌رسد روزهای حضور آنها در الدترافورد به شماره افتاده است؛ به ویژه که امشب دو پیشنهاد رسمی برای خرید این باشگاه ارائه شد.

شیخ جاسم بن حمد


ابتدا این شیخ جاسم بن حمد بن جابر آل ثانی، پسر نخست وزیر سابق قطر، پیشنهادش را برای خریدن ۱۰۰ درصد سهام منچستریونایتد اعلام کرد و گفت که قصد دارد شکوه گذشته شیاطین سرخ در داخل و خارج زمین را به آنها برگرداند.
شیخ جاسم پیش از این هم اعلام کرده بود که سرمایه گذاری قابل توجهی در منچستریونایتد خواهد کرد و نوسازی قابل توجهی در امکانات تمرینی باشگاه و همین طور ورزشگاه الدترافورد صورت خواهد گرفت.
ساعتی پس از پیشنهادی قطری‌ها، این گروه INEOS متعلق به سر جیم رادکلیف، ثروتمندترین مرد بریتانیا، برای خرید منچستریونایتد پیشنهادش را ارائه کرد.

بیشتر بخوانیم: شوک به پاریس: خودداری مسی از تمدید قرارداد

رادکلیف که طرفدار چلسی است، سال گذشته برای خرید این باشگاه هم اقدام کرده بود اما در نهایت موفق نشد این باشگاه لندنی را بخرد. رادکلیف در سال ۲۰۱۷ باشگاه سوئیسی لوزان را خرید و دو سال بعد هم با تنها ۹۱ میلیون پوند مالک باشگاه فرانسوی نیس شد. او که ۱۳٫۳ میلیارد پوند ثروت دارد، برای خرید چلسی ۴٫۲۵ میلیارد پوند پیشنهاد کرده بود. اما او برای خرید منچستریونایتد قطعا باید مبلغ بیشتری هزینه کند.

سر جیم رادکلیف


گفته می‌شود گلیزرها برای فروش منچستریونایتد ۵ میلیارد پوند قیمت‌گذاری کرده اند اما هنوز مشخص نیست مشتریان فعلی چه مبلغی پیشنهاد داده‌اند.

بیشتر بخوانیم: لیونل مسی، انتقالی که شاید انتظارش را نداشته باشید

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط