شکست دوربین شیائومی ۱۳ پرو از گلکسی S23 اولترا و آیفون ۱۴ پرو در تست DxOMark

شکست دوربین شیائومی ۱۳ پرو از گلکسی S23 اولترا و آیفون ۱۴ پرو در تست DxOMark

شیائومی ۱۳ پرو جدیدترین و قدرتمندترین پرچمدار شیائومی به‌حساب می‌آید که از دوربین قدرتمندی بهره می‌برد. حالا وب‌سایت DxOMark دوربین این گوشی هوشمند را مورد‌ بررسی قرار داده که نتیجه‌اش قرارگیری این دستگاه در رتبه ۱۶ام رتبه‌بندی این مرجع است.
پرچمدار شیائومی به دوربین اصلی یک اینچی مجهز شده و در اکثر بررسی‌ها، از این دوربین به‌عنوان یکی از نقاط قوت این دستگاه یاد شده است. بااین‌حال طبق بررسی DxOMark، شیائومی ۱۳ پرو نمی‌تواند در بخش دوربین عملکردی یکسان با دیگر پرچمدارهای مطرح داشته باشد.

بیشتر بخوانیم: اسپیکر هوشمند شیائومی Sound Pro با قابلیت پخش ۳۶۰ درجه رونمایی شد

دوربین شیائومی ۱۳ پرو از نظر DxOMark

دوربین شیائومی 13 پرو از نظر DxOMark


شیائومی ۱۳ پرو در بررسی DxOMark موفق به کسب امتیاز کلی ۱۳۶ شده است. این دستگاه در بخش عکاسی امتیاز ۱۳۶ و در بخش فیلم‌برداری امتیاز ۱۲۹ را کسب کرد. امتیاز کلی ۱۳۶ این دستگاه را پایین‌تر از آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس با امتیاز ۱۴۶ و گلکسی S23 اولترا با امتیاز ۱۴۰ قرار می‌دهد. حتی گوشی‌های قدیمی‌تر آیفون ۱۳ پرو و پیکسل ۷ هم بالاتر از پرچمدار شیائومی قرار گرفته‌اند.
وب‌سایت DxOMark از نکات مثبت دوربین پرچمدار شیائومی به نوردهی و جزئیات خوب در تصاویر و ویدیوها، دامنه دینامیکی وسیع تصاویر در شرایط نوری ضعیف، وایت بالانس مناسب در نور شدید و رنگ‌های مناسب و همچنین عملکرد مناسب دوربین در زمینه بزرگنمایی یا زوم اشاره کرده است.

در مقابل، مواردی مانند ناپایداری‌های نوردهی و فشرده‌سازی تن در صحنه‌های با کنتراست بالا، ایجاد هاله در تصاویر، تأخیرهای مکرر میان فشردن دکمه شاتر و ثبت تصویر به‌خصوص در صحنه‌ها با کنتراست بالا و مشکلات فوکوس خودکار به‌عنوان نقاط ضعف دوربین نام برده شده است.

موارد بالا باعث شده که امتیاز کلی پرچمدار شیائومی به ۱۳۶ برسد و آن را در رتبه ۱۶ام فهرست قرار دهد. در رتبه‌بندی DxOMark، گوشی جدید آنر مجیک ۵ پرو با امتیاز ۱۵۲ در صدر قرار گرفته است و در رتبه دوم و سوم به ترتیب هواوی میت ۵۰ پرو و گوگل پیکسل ۷ پرو با امتیازهای ۱۴۹ و ۱۴۷ قرار گرفته‌اند.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط