واتس‌اپ تایید کرد: برخی کاربران به قابلیت Communities دسترسی دارند

واتس‌اپ تایید کرد: برخی کاربران به قابلیت Communities دسترسی دارند

واتس‌اپ اواخر فروردین ماه از قابلیت جدیدی به نام انجمن (Communities) رونمایی کرد که ویژگی‌های جدیدی در اختیار مدیران گروه‌ها قرار می‌دهد. با نزدیک شدن به زمان انتشار عمومی این قابلیت، واتس‌اپ تایید کرده که برخی کاربران به ویژگی‌های جدید دسترسی دارند.

whatsapp communitiesهنوز مشخص نیست چه تعدادی از کاربران و از چه کشورهایی به این ویژگی‌های جدید دسترسی دارند. اما تایید شده که به زودی کاربران بیشتری می‌توانند از قابلیت جدید Communities استفاده کنند.

 

قابلیت انجمن واتس‌اپ

قابلیت انجمن واتس‌اپقابلیت واتس‌اپ Communities به مدیران گروه‌ها اجازه می‌دهد بتوانند گروه‌ها را از طریق انجمن به یکدیگر ارتباط بدهند. انجمن در واقع مجموعه‌ای از گروه‌های به یکدیگر متصل است و کاربران می‌توانند با افزودن گروه‌هایی با موضوع مشابه، یک انجمن جدید ایجاد کنند.

مدیران انجمن می‌توانند گروه‌ها را مدیریت کرده و پیام‌هایی را در تمام آن‌ها ارسال کنند. همچنین کاربران می‌توانند فایل‌هایی تا حجم ۲ گیگابایت را ارسال کرده و در انجمن ها با ۳۲ کاربر تماس صوتی برقرار کنند.

مقاله مرتبط: واتساپ حذف دوطرفه پیام‌ها را تا دو روز پس از ارسال امکان‌پذیر کرد

یکی از قابلیت‌هایی که Communities را جذاب می‌کند، آن است که همه بحث‌ها در یک چت انجام نمی‌شود و باعث شلوغ شدن گروه‌ها نخواهد شد. بلکه ادمین‌ها می‌توانند از طریق گروه اصلی، اطلاعیه‌ای را در دسترس همه کاربران گروه قرار دهند و آنها را به انجمن هدایت کنند. در واقع اعضای گروه‌ها می‌توانند در زیرگروه‌های کوچکتری که تحت مدیریت ادمین‌ها ایجاد شده، در مورد مباحث مختلف بحث و تبادل نظر کنند.

برخلاف گروه‌های فیس‌بوک، انجمن‌های واتس‌اپ در پلتفرم عمومی قابل شناسایی نیستند. کاربران برای پیوستن به انجمن باید دعوت‌نامه داشته باشند و از طریق آن‌ها به انجمن‌ها وارد شوند.

بر اساس گزارش‌ وب‌سایت‌ WABetaInfo، برخی از کاربران نسخه بتا واتس‌اپ به تازگی گزارش داده‌اند که توانایی ایجاد انجمن در این برنامه را به دست آورده‌اند. البته در این گزارش‌ها به این موضوع نیز اشاره شده که کاربران زیرگروه‌ها امکان پنهان کردن شماره موبایل خود را ندارند. انتظار می‌رود در زمان انتشار عمومی این مسایل برطرف شوند.

منبع: دیجیتاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط