درمان کبودی در کمترین زمان با بهترین روش ها

درمان کبودی در کمترین زمان با بهترین روش ها

قطعا همه ما در طول زندگی خود دچار کبودی شده ایم. در واقع کبودی ناشی از برخورد یک ضربه به بدن انسان بوده که سبب ایجاد تغییر رنگ در پوست بدن خواهد شد. این مشکل برای تمامی افراد یک مسئله ناخوشایند بوده و هیچ فردی علاقه ندارد تا پوست بدن خود را با رنگ های بنفش، آبی، قرمز و سیاه … ببیند. علت به وجود آمدن چنین رنگ هایی در حین کبودی، به دلیل پاره شدن رگ های خونی زیر پوست می باشد. در اثر به وجود آمدن چنین شرایطی، خون بدن انسان به بافت های اطراف نشت پیدا خواهد کرد و در نزدیکی بافت پوست انسان جمع خواهد شد و به رنگ سیاه در خواهد آمد.
همان طور که متوجه شده اید، عارضه کبودی به عنوان یک عارضه رایج در میان تمامی مردم شناخته شده و ممکن است برای هر فردی به وجود بیاید. اما نیاز است تا هر فردی اطلاعاتی را در رابطه با روش های درمان کبودی نیز داشته باشد. با کسب اطلاعات در این رابطه، می توان به کاهش مدت زمان درمان کبودی پرداخت و این مشکل را در مدت کوتاهی بر طرف نمود. در سال های اخیر روش های خانگی برای از بین بردن کبودی رایج تر بوده اند و این مسئله سبب شده تا بسیاری از مردم کشورمان، علاقه بیشتری به روش های خانگی داشته باشند. به همین ترتیب قصد داریم تا شما را با برخی از این روش ها آشنا سازیم.

درمان کبودی بدن طب اسلامی

درمان کبودی بدن طب اسلامی

بسیاری از افرادی که به عارضه کبودی دچار می شوند، علاقه دارند تا به درمان کبودی به وسیله طب اسلامی بپردازند. در طب اسلامی روش های زیادی تعریف شده که به وسیله آن ها می توان تاثیر مستقیمی را در بهبود کبودی ها داشت. بر اساس تعاریف طب اسلامی در رابطه با از بین بردن کبودی، بهترین راه برای از بین بردن این عارضه، تغذیه گرم و نوشیدنی هایی با مزاج گرم می باشد. در چنین شرایطی می توان کبودی را در کمترین زمان ممکن از بین برد. دمنوش بابونه، دمنوش عناب، مصرف روغن زیتون در حین غذا، دمنوش گلسرخ محمدی و … از روش های طب اسلامی می باشد. این روش ها به عنوان گزینه مناسبی برای بهبود کبودی شناخته می شوند. البته ممکن است میزان تاثیرگذاری آن ها بر روی پوست بدن انسان ها متفاوت باشد. بنابراین اگر قصد دارید تا کبودی را در کمترین زمان ممکن درمان کنید، پیشنهاد می کنیم از روش های طب اسلامی استفاده نکنید.

بیشتر بخوانیم: معرفی قویترین داروی گیاهی ضد سرفه

درمان کبودی با سیب زمینی

یکی دیگر از روش های رفع کبودی، به وسیله سیب زمینی می باشد. سیب زمینی به دلیل ساختار فوق العاده ای که در اختیار دارد، می تواند تاثیر مستقیمی را در بهبود کبودی ها داشته باشد. اکثریت افرادی که به کبودی دچار می شوند، با برش سیب زمینی خام به تکه های مختلف، می توانند آن را بر روی کبودی بگذارند. پس از قرارگیری سیب زمینی خام بر روی قسمت های مختلف کبودی، می توانید شاهد کاهش کبودی در کمترین زمان ممکن باشید. بسیاری از افراد، درمان کبودی با سیب زمینی را به سایر روش های درمانی ترجیح می دهند. چرا که سیب زمینی به عنوان محصولی شناخته شده که همواره در منازل یافت می شود و به وسیله آن می توان تاثیر مستقیمی بر روی این عارضه داشت. البته نیاز است که بدانید، این روش درمانی باید چندین بار تکرار شود تا بتوانید یک نتیجه دلخواه را مشاهده نمایید.

درمان کبودی خود را به کمپرس سرد بسپارید

کمپرس یخ برای کبودی

اولین راهکار افرادی که به کبودی دچار می شوند، استفاده از کمپرس سرد بر روی محل آسیب دیده است. رفع کبودی و خونمردگی به وسیله کمپرس سرد، می تواند به عنوان گزینه فوق العاده تری شناخته شود. کمپرس سرد به دلیل ایجاد شوک در بافت های آسیب دیده و ترمیم آن ها، در بهبود کبودی نقش مفیدی را اجرا می کند. توجه داشته باشید که اگر قصد استفاده از کمپرس سرد را دارید، حتما باید از یک حوله استفاده نمایید. با قرار دادن کمپرس سرد در درون حوله، می توانید نتیجه فوق العاده تری را صاحب شوید. مدت زمان مطلوب برای قرار گیری کمپرس سرد بر روی کبودی، ۱۵ الی ۲۰ دقیقه می باشد که می تواند در همین مدت زمان نقش مفیدی را داشته باشد. با ادامه دادن این روش درمانی در ۲۴ الی ۴۸ ساعت، کبودی های خود را در کمترین زمان ممکن از بین ببرید.

یکی از مسائلی که بسیاری از مردم به آن توجه ندارند، این موضوع بوده که برخی از افراد نباید از این روش برای بهبود کبودی اقدام کنند. به طور کلی، افرادی که مبتلا به هیپوترمیا هستند، به عنوان افرادی شناخته می شوند که نباید به هیچ عنوان از این روش برای درمان خود استفاده نمایند. همچنین اگر کمپرس سرد را در منزل خود ندارید، می توانید به جای آن از کیسه های فریزر شده سبزیجات استفاده نمایید. نتیجه استفاده از کیسه سبزیجات مشابه استفاده از کمپرس سرد می باشد. تفاوت این دو روش درمانی، این مسئله بوده که استفاده از کیسه فریزر سبزیجات باید به مدت زمان ۱۰ دقیقه انجام بگیرد.

بیشتر بخوانیم: گیاهان دارویی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

درمان کبودی با زردچوبه

زردچوبه به عنوان یکی از ادویه جات ارزشمند در جهان شناخته شده که تاثیر مفیدی را در از بین بردن کبودی دارد. این گیاه به دلیل داشتن ویژگی های مختلف در ساختار خود و همچنین داشتن ارزش غذایی بسیار بالا، می تواند در بهبود سریع تر زردچوبه نقش مفیدی را اجرا کند. معمولا افرادی که به درمان کبودی با زردچوبه می پردازند، باید این محصول را به وسیله ترکیبات خاصی بر روی قسمت کبود شده قرار دهند. استفاده از آب، سرکه و … برای درست کردن خمیر زردچوبه رواج زیادی دارید. معمولا ترکیب زردچوبه با آب و … می تواند خمیر فوق العاده ای را ایجاد کند. نیاز است تا این خمیر به مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بر روی قسمت کبود شده بدن انسان قرار بگیرد. در چنین شرایطی می توان شاهد از بین رفتن کبودی در کوتاه ترین زمان ممکن بود. توجه داشته باشید که ۱۰۰ گرم از زردچوبه می تواند تاثیر بی نظیری را در کاهش التهاب ها داشته باشد.

عسل را فراموش نکنید

عسل

در میان روش های ذکر شده برای درمان کبودی با عسل به عنوان یک گزینه بی نظیر تر شناخته می شود. البته برخی اوقات، افراد به ترکیب عسل و شکر می پردازند و خمیر فوق العاده ای را ایجاد می کنند که تاثیر مستقیمی را در بهبود کبودی دارد. به طور کلی شکر خاصیت های زیادی را نظیر ضدباکتری بودن داشته و می تواند محل کبودی شما را علاوه بر درمان، از هر گونه آلودگی پاکسازی نماید. عسل هم توانسته است به دلیل داشتن ویژگی های گوناگون، به عنوان محصول مدرنی شناخته شود. بسیاری از نیاکان ما در حین کبودی قسمت های مختلف بدن، به جای استفاده از سایر روش ها، به استفاده از عسل می پرداختند. این روش درمانی علاوه بر این که می توانست تاثیر مستقیمی را در بهبود کبودی داشته باشد، بلکه پوست بدن انسان را نیز مقاوم تر می کند.

درمان کبودی به وسیله ماده گیاهی پیازچه

بسیاری از افراد، به رفع کبودی از طریق پیازچه اعتقادی ندارند و بر این باور هستند که این ماده گیاهی نمی تواند تاثیر جالبی را بر روی کبودی بگذارد. این عقیده کاملا اشتباه بوده و بسیاری از متخصصین علم پزشکی نیز، مردم را دعوت می کنند تا به رفع کبودی از طریق پیازچه بپردازند. قسمت پایینی پیازچه که رنگ سفیدی دارد را از محل خود جدا کنید. سپس نیاز است تا این قسمت را به صورت کامل شستشو دهید و آن را له کنید. ۲۰۰ گرم پیازچه می تواند تاثیر مستقیمی را در بهبود کبودی های به وجود آمده شما داشته باشد. سپس نیاز است تا قسمت های سفید پیازچه را که له شده است بر روی کبودی های خود قرار دهید. با قرار دادن پیازچه می توانید شاهد از بین رفتن کبودی های به وجود آمده بر روی سطح پوست خود باشید.

بیشتر بخوانیم: آزمایش چکاپ کامل بدن شامل چیست؟

ویتامین c بنوشید

برخی اوقات، کبودی هایی بر روی سطح پوست بدن انسان به وجود می آید که علت اصلی به وجود آمدن آن ها مشخص نمی باشد. در چنین شرایطی باید بررسی کنید و نیاز های بدن خود را شناسایی نمایید. با شناسایی نیاز های بدن خود، می توانید دریابید که ویتامین c به عنوان یک مکمل فوق العاده برای درمان کبودی شناخته می شود. اگر به مصرف مداوم و مناسب ویتامین سی بپردازید، می توانید شاهد از بین رفتن سیاهی های دور چشم خود باشید. در چنین شرایطی مشکلات شما در کوتاه ترین زمان ممکن بر طرف خواهد شد.

مصرف ویتامین سی برای کبودی دور چشم
تخم مرغ پخته شده در رفع کبودی

بسیاری از افرادی که از سایر روش های رفع کبودی به نتیجه نمی رسند، به استفاده از تخم مرغ پخته شده برای رفع کبودی می پردازند. با ماساژ دادن یک تخم و مرغ بر روی سطح پوست انسان می توان تا میزان زیادی بر روی درمان کبودی تاثیر گذاشت. در واقع تخم و مرغ پخته شده با استفاده از مکانیزم های خاص خود، در رفع کبودی نقش اساسی ایجاد خواهد کرد. همچنین داغ بودن تخم و مرغ پخته، می تواند جریان خود بدن انسان را افزایش دهد و در نتیجه خونمردگی های به وجود آمده بر روی سطح پوست شما از بین برود.

سخن پایانی

همان طور که متوجه شدید، روش های خانگی بسیار زیادی وجود دارند که می توانند در رفع کبودی نقش چشمگیری را اجرا کنند. اگر قصد دارید تا به از بین بردن سریع کبودی بپردازید، نیاز است تا حتما از روش های ذکر شده استفاده کنید. تمامی روش های توضیح داده شده به عنوان روش هایی تضمینی شناخته می شوند که نتایج آن ها از گذشته مشاهده شده است. بسیاری از افرادی که قصد دارند تا به درمان کبودی بپردازند، از این روش ها استفاده می کنند تا از نتایج دلپسند تری بهره مند شوند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط