دربی پایتخت به بعد از جام جهانی موکول شد؟

دربی پایتخت به بعد از جام جهانی موکول شد؟

به گزارش “ورزش سه”، با توجه به زمان کم تا آغاز رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، زمان تعطیلی لیگ برتر فوتبال ایران، زمان برگزاری دربی پایتخت و حضور بازیکنان داخلی در اردوی تیم ملی، به یک علامت سوال تبدیل شده است. مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ می گوید که برنامه هفته دوازدهم آماده است ولی منتظر تصمیم سرمربی تیم ملی هستند. تصمیمی که به نظر می‌رسد منجر به لغو شهرآورد پایتخت خواهد شد.
سهیل مهدی با حضور در برنامه شبکه خبر درباره پاسخ به سوالی درخصوص زمان تعطیلی لیگ برتر گفت: زمان برگزاری هفته دوازدهم در تاریخ‌های ۱۲ و ۱۳ آبان تعیین شده که فقط ۲ روز با زمان آغاز مینی کمپ تیم ملی فاصله دارد. بنا بر گمانه‌زنی‌های صورت گرفته، به نظر می‌رسد که تیم ملی در حال تدارک یک برنامه‌ریزی جدید است. همانطور که می‌دانید، تا زمان شروع فیفا دی، لژیونرها نمی‌توانند در کنار تیم ملی باشند. آنطور که فهمیده‌ایم، کشورهای حوزه خلیج فارس مانند قطر و امارات در تلاش هستند تا لیگشان را زودتر تمام کنند. بخصوص قطر که میزبان این پیکارهاست.

گفتنی است وی قبل تر اعلام کرده بود که بازی دربی در تاریخ ۱۳ آبان برگزار خواهد شد. (زمان برگزاری دربی ۹۹ مشخص شد)
وی در پاسخ به این سوال که هفته دوازدهم به طور قطع برگزار می‌شود یا خیر، گفت: برنامه‌ریزی ما تا پایان هفته دوازدهم آماده است و می‌توانیم آن را اعلام کنیم. اما همانطور که عرض کردم، چون زمان برگزاری این هفته به برنامه‌های تیم ملی نزدیک است و آنها ممکن است بخواهند یک یا ۲ روز بیشتر از اردو استفاده کنند، عملا هفته دوازدهم باید در اختیار تیم ملی باشد.

مهدی در مورد اینکه آیا شهرآورد تهران به پس از جام جهانی موکول می‌شود، گفت: اگر قرار باشد که هفته دوازدهم در اختیار تیم ملی قرار بگیرد، دربی پایتخت بین استقلال و پرسپولیس به بعد از جام جهانی موکول خواهد شد.
او صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: باید بپذیریم با این برنامه‌ریزی جدید فیفا که بازیکنان تمام دنیا یک هفته قبل در اختیار تیم‌های ملی خود قرار می‌گیرند، برای آقای کی‌روش خیلی سخت است که بخواهد تیم را به آن هماهنگی برساند، خصوصا اینکه او فرصت کمتری دارد. برای همین است که این ایام ریکاوری را در اختیار قرار گرفته‌اند تا در این فرصت کوتاه، حداقل بازیکنان داخلی را به آن میزان آمادگی برسانند. آقای کی‌روش به برگزاری اردوهای بلند مدت معروفند و تا جام جهانی فرصت زیادی وجود ندارد.
مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه آیا کی‌روش با برگزاری دربی قبل از شروع جام جهانی مخالفت کرده است یا خیر، پاسخ داد: مشخصا مخالفتی نداشتند. فقط نگران برنامه تدارکاتی بودند که باید مشخص شود اگر می توانند از این فرصت استفاده کنند، بهره‌برداری لازم را داشته باشند، در غیر اینصورت می‌توانیم با ایشان تعامل لازم را داشته باشیم.
با صحبت‌هایی که سهیل مهدی امشب انجام داد، او صراحتا و به صورت رسمی از برگزاری دربی پایتخت پس از رقابت‌های جام جهانی خبر نداد اما او تلویحا این موضوع را تأیید کرد و به نظر می‌رسد که دیدار استقلال و پرسپولیس در تاریخ ۱۳ آبان برگزار نخواهد شد.

منبع: ورزش سه

درباره نویسنده

مطالب مرتبط