خداحافظی گرت بیل از فوتبال

خداحافظی گرت بیل از فوتبال

گرت بیل، ستاره فوتبال ولز، با انتشار بیانیه‌ای پراحساس اعلام کرد در ۳۳سالگی از فوتبال ملی و باشگاهی بازنشسته می‌شود.
به گزارش “ورزش سه”، گرت بیل، ستاره فوتبال ولز، با انتشار بیانیه‌ای بازنشستگی خود از فوتبال را اعلام کرد. این ستاره ولزی در ۳۳سالگی از این پس نه در سطح ملی و در سطح باشگاهی به میدان نخواهد رفت.

گریت بیل

بیل در دوران فوتبالی خود افتخارات زیادی به دست آورده و با تیم‌های مختلف ۱۸ جام قهرمانی کسب کرده است. او در فصل ۱۳-۲۰۱۲ بهترین بازیکن فصل و بهترین بازیکن جوان فصل لیگ برتر انگلیس انتخاب شد. بعد از این فصل درخشان بود که او با قراردادی بزرگ راهی رئال مادرید شد. بیل سال‌ها ستاره اول تیم ملی کشورش ولز هم بود و به مدت شش سال پیاپی بهترین بازیکن سال این کشور انتخاب شد.

بیشتر بخوانیم: اعلام نامزدهای بهترین‌های سال ۲۰۲۲ فیفا

او برای تیم ملی کشورش ۱۱۱ بازی انجام داد و بعد از سال‌ها باعث صعود ولزی‌ها به جام جهانی و حضورشان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد. او برای تیم ملی ولز ۴۱ گل به ثمر رساند و بسیاری از اهالی این کشور از او به عنوان بهترین فوتبالیست تاریخ کشورشان یاد می‌کنند. گرت بیل پیش از اعلام بازنشستگی در لیگ آمریکا و در لس‌آنجلس اف‌سی بازی می‌کرد.

نامه خداحافظی گریت بیل از فوتبال


گرت بیل در بیانیه‌ای که منتشر کرد نوشت: “بعد از بررسی‌های دقیق و تامل درباره مسائل مختلف، به این وسیله بازنشستگی‌ام از فوتبال ملی و فوتبال باشگاهی را اعلام می‌کنم. این تصمیم از همین لحظه اجرا می‌شود.

از اینکه موفق شدم به رویایم جامه عمل بپوشانم و ورزشی که دوست دارم را بازی کنم احساس خوشبختی می‌کنم. فوتبال بهترین لحظات زندگی‌ام را به من داده است. در طول ۱۷ فصل فوتبال بازی کردن من بهترین لحظات ممکن را تجربه کردم و تکرار آن‌ها غیرممکن است. از این پس زندگی چه چیزی برایم در چنته داشته باشد شک ندارم که آن روزهای درخشان دیگر برایم تکرار نخواهد شد.

بیشتر بخوانیم: پیشنهاد سرمربیگری برزیل، پرتغال و آمریکا توسط زیدان

از اولین ضربه‌هایم به توپ در باشگاه ساوتهمپتون تا آخرین ضرباتی که در لس‌آنجلس اف‌سی به توپ زدم و هر آنچه در میان این دو گذشت به دوران فوتبال باشگاهی من شکل داد. دورانی که به آن واقعا افتخار می‌کنم و قدردانش هستم. بازی کردن در تیم ملی کشورم و کاپیتانی‌اش در ۱۱۱ بازی به معنای واقعی کلمه رویایی بود که به واقعیت پیوست.

قدردانی از همه کسانی که در این مسیر نقش داشتند غیرممکن به نظر می‌رسد. مدیون انسان‌های زیادی هستم که کمک کردند تا زندگی‌ام تغییر کند. آن‌ها باعث شدند دوران فوتبالی من در مسیری قرار بگیرد که وقتی در ۹سالگی فوتبال را شروع کردم، حتی تصورش برایم غیرممکن بود.

به باشگاه‌های سابقم ساوتهمپتون، تاتنهام، رئال مادرید و در نهایت لس‌آنجلس اف‌سی، به همه سرمربی‌ها، مربیان، کادرهای فنی و هم‌تیمی‌هایم، به همه هواداران، مدیران برنامه‌ها، دوستان و خانواده‌ام می‌گویم: تاثیری که شما بر من گذاشتید آنقدر بزرگ است که نمی‌توان توصیفش کرد.

پدر و مادر و خواهرم، بدون تلاش‌های شما در آن سال‌ها که خانواده شرایط خوبی نداشت، من امروز در حال نوشتن این بیانیه نبودم. پس از شما متشکرم که من را در این مسیر قرار دادید. از همه حمایت‌های بدون چشمداشتتان ممنونم.

همسر و فرزندانم، عشق و حمایت شما بود که من را حفظ کرد. شما در همه فرازها و فرودها کنارم بودید و در تمام این مدت نگذاشتید خودم را فراموش کنم. شما الهام‌بخش بودید و باعث شدید بهتر بشوم و کاری کنم به من افتخار کنید.

بیشتر بخوانیم: مدافع فرانسوی به چلسی پیوست

از این به بعد، مرحله بعدی زندگی‌ام را آغاز می‌کنم. دوران تغییر و گذار آغاز شده و این فرصتی برای یک ماجراجویی جدید است.”

گرت بیل در مقابل تیم ملی ایران که یکی از آخرین بازی‌های ملی او بود

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط