رسمی: خداحافظی سرخیو بوسکتس از بازی‌ های ملی

رسمی: خداحافظی سرخیو بوسکتس از بازی‌ های ملی

سرخیو بوسکتس امروز رسما اعلام کرد که از بازی های ملی بازنشسته شده و با تیم ملی اسپانیا وداع کرد.
به گزارش “ورزش سه”، پس از حذف غیرمنتظره اسپانیا از جام جهانی با شکست برابر مراکش در یک هشتم نهایی انتظار می رفت که سرخیو بوسکتس از بازی های ملی خداحافظی کند. بوسکتس که کاپیتان اسپانیا در جام جهانی بود، امروز با انتشار متنی در اینستاگرام خود رسما اعلام کرد که از بازی های ملی بازنشسته شده است.
بوسکتس اولین بار در فوریه ۲۰۰۹ با نظر ویسنته دل بوسکه برای بازی دوستانه اسپانیا مقابل انگلیس در سانچس پیسخوان به لاروخا دعوت شد ولی فرصت بازی پیدا نکرد. کمی بعد در اول آوریل ۲۰۰۹ بوسکتس اولین بازی ملی خود را برابر ترکیه در استانبول انجام داد. اسپانیا ۱-۲ برنده شد و صعودش به جام جهانی ۲۰۱۰ را قطعی کرد.

بیشتر بخوانیم: برنامه مسابقات رده‌ بندی و فینال جام جهانی

بوسکتس سپس در جام جهانی ۲۰۱۰ یکی از ستاره های اسپانیا بود و در میانه زمین همراه با ژابی آلونسو، ژاوی و اینیستا نمایش هایی فوق العاده ارائه داد و نقش مهمی در قهرمانی اسپانیا داشت. او در مجموع ۱۴۳ بازی ملی انجام داد و توانست با اسپانیا قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲ شود. او دو گل زد و ۹ پاس گل نیز داد. بوسکتس تا پایان فصل با بارسا قرارداد دارد و گفته می شود او قصد دارد فصل بعد در لیگ آمریکا و تیم اینتر میامی به فوتبالش ادامه دهد و در واقع این آخرین فصل او با بارسلونا نیز محسوب می شود.

سرخیو بوسکتس


بوسکتس نوشت:« اینجا اعلام می کنم پس از گذشت نزدیک به ۱۵ سال و ۱۴۳ مسابقه، زمان خداحافظی از تیم ملی فرا رسیده است.از همه کسانی که در این راه طولانی همراهم بودند تشکر می کنم. از ویسنته دل بوسکه که به من فرصت شروع را داد تا لوئیس انریکه که باعث شد تا آخرین ثانیه از بازی برای تیم ملی لذت ببرم. همچنین از جولن لوپتگی، فرناندو هیه‌رو و روبرت مورنو به خاطر اعتمادشان و همچنین از همه دستیاران‌شان تشکر می کنم. البته باید از تک تک هم تیمی هایم، که در کنار هم تلاش کردیم تا تیم را کم و بیش به جایی که شایسته است برسانیم، نیز تشکر می کنم. روزهای خوب و بدی را تجربه کردم ولی هرگز کم نگذاشتم و همیشه از بازی برای تیم ملی احساس غرور کردم.»

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط