ثبت نام فروش فوق العاده سایپا بدون قرعه کشی بهمن ۱۴۰۱ + مشکل اختلال سایت و قیمت محصولات

ثبت نام فروش فوق العاده سایپا بدون قرعه کشی بهمن ۱۴۰۱ + مشکل اختلال سایت و قیمت محصولات

سایپا فروش خودرو بدون قرعه کشی و محدودیت را در بهمن ۱۴۰۱ آغاز کرد. فرم ثبت نام اینترنتی از طریق سایت اینترنتی در دسترس است
به گزارش ایمنا، شرایط فروش بدون قرعه کشی گروه خودروسازی سایپا اعلام شد، متقاضیان در صورتی که مطابق شرایط دارای حساب وکالتی و موجودی به میزان مبلغ در بخشنامه باشند، می‌توانند با ورود به سایت سایپا پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت نام کاربری و رمز عبور نسبت به انتخاب نوع خودرو اقدام کنند.

ثبت نام سایپا

با اعلام سایپا قرار بود ثبت نام فروش فوری سایپا ساعت ۱۴ روز سه شنبه چهارم بهمن آغاز شود ولی به دلیل اختلال در سایت اعلام شد فروش محصولات از ساعت ۱۸ این روز آغاز می شود. در این ساعت نیز مشکلات سایت رفع نشد، شرکت سایپا برای دومین بار ساعت فروش فوری محصولات را تغییر داد و اعلام کرد چهارشنبه پنجم بهمن ماه این طرح آغاز می‌شود.
طبق اعلام این گروه خودروسازی، ثبت نام تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد.

محصولات سایپا

در طرح فروش بدون قرعه کشی کوییک R پلاس آپشنال و شاهین G عرضه می‌شود.

قیمت محصولات سایپا

در این طرح فروش سایپا قیمت محصولات قطعی است:
نوع خودرو مبلغ خودرو (ریال) رنگ قابل عرضه شرکت تولید کننده زمان تحویل
کوییک R پلاس آپشنال ۲.۹۷۵.۱۸۰.۰۰۰ نقره‌ای مشکی – کرم مشکی – سفید مشکی – سفید قرمز – مشکی قرمز پارس خودرو حداکثر ۹۰ روزه
شاهین G ۳.۴۴۷.۴۷۰.۰۰۰ سفید سایپا

بیشتر بخوانیم: خاندوزی: مجوز عرضه خودرو در بورس توسط شورای‌عالی بورس صادر شده

سایت سایپا

آدرس درگاه اینترنتی سایپا جهت بررسی مشخصات محصولات این گروه خودروسازی saipacorp.com مراجعه کنند.

ثبت نام سایپا

شرایط عمومی بخشنامه ثبت نام سایپا

۱. محدودیت کد ملی برای ثبت نام‌ها اعمال خواهد شد (هر کد ملی صرفاً مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو است).
۲. حداقل سن متقاضیان خرید خودرو ۱۸ سال و ملزم به ارائه گواهینامه خودرو حداقل پایه سوم هستند.
۳. امکان صلح (خرید انصرافی) و انتقال خودرو به صورت وکالتی وجود ندارد.
۴. متقاضی طی ۴۸ ماه گذشته ثبت نام و صدور فاکتور خودرو نزد خودروسازان نداشته باشد.
۵. امکان ثبت نام برای متقاضیان دارای پلاک فعال انتظامی (نصب بر روی خودرو) میسر نیست.
۶. شماره کارت. شماره حساب بانکی و شماره شبا که در آینده وجوه خرید خودرو از آن به حساب شرکت خودروساز واریز می‌گردد الزاماً باید متعلق به شخص متقاضی باشد. در صورت درج اطلاعات نادرست، تمام مسئولیت آن متوجه متقاضی ثبت نام کننده خواهد بود.
۷. شماره تلفن همراه اعلام شده می‌بایست متعلق به شخص متقاضی باشد.
۸. کد پستی متقاضی ثبت نام کننده و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری می‌بایست از یک استان باشند. بدیهی است پس از انتخاب کد نمایندگی امکان تغییر نمایندگی تحویل گیرنده وجود نداشته و مسئولیت آن بر عهده گروه سایپا نیست.
۹. سایر محدودیت‌های لازم جهت ثبت نام در سیستم فروش اعمال شده است.
۱۰. چنانچه در هریک از مراحل ثبت نام تا تحویل خودرو مشخص شود اطلاعات متقاضی ناصحیح یا ناقض شرایط بخشنامه است، ثبت نام متقاضی کان لم یکن خواهد شد.
۱۱. در صورتیکه هر یک از موارد و فرایندهای ذکر شده و همچنین محدودیت‌های اعلام شده در این بخشنامه رعایت نشود، هیچ‌گونه مسئولیت و تعهدی برای گروه خودروسازی سایپا ایجاد نخواهد.
۱۲. چنانچه پس از امضای قرارداد فی‌مابین با مشتری، بر حسب ضرورت و یا الزامات قانونی و یا لزوم رعایت استانداردهای اجباری و محیط زیست از جمله (سطح آلایندگی یورو ۴، یورو ۵ و …) شرکت ملزم به نصب تجهیزات و یا لوازم اضافی (آپشن) بر روی خودرو یا تغییری در برخی از قطعات خودرو ایجاد شود و هرگونه افزایش هزینه‌های (شماره گذاری، بیمه، مالیات، مالیات نقل و انتقال و …) تا قبل از فاکتور خودرو صورت پذیرد، دعوتنامه تکمیل وجه هزینه‌های مربوطه صادر خواهد شد.
۱۳. -با توجه به اهمیت کنترل مدارک هویتی و آدرس محل سکونت مشتریان ، نمایندگی موظف است مدارک و مستندات مشتریان را مطابق بخشنامه‌های ۱۸۴۳۱۴ مورخ ۱۲/‏۰۵/‏۱۴۰۰‬ و ۱۸۶۶۸۹ مورخ ۱۳/‏۰۵/‏۱۴۰۰‬ و ۴۲۴۳۱۸. ۲۰/‏۱۰/‏۱۴۰۰‬ و ۴۶۹۲۵۱ مورخ ۱۹/‏۱۱/‏۱۴۰۰‬و ۱۴۲۲۰۴ مورخ ۲۲/‏۰۴/‏۱۴۰۱‬ کنترل و از سقم آن اطمینان حاصل کند.
۱۴. با توجه به دستورالعمل‌های صادره توسط پلیس راهور ناجا مبنی بر ثبت و به روز رسانی اطلاعات فردی و آدرس مشتریان در سامانه شماره گذاری موارد ذیل متذکر می‌گردد:
الف / ‏در صورتیکه مشتری در سامانه شماره گذاری فاقد اطلاعات فردی و سکونتی بوده و یا بیشتر از یک‬ سال از آخرین تاریخ به روز رسانی اطلاعات فردی و نشانی محل سکونت آن در سامانه شماره گذاری گذشته باشد، مشتری باید با مراجعه به سامانه سخا) که درسایت اینترنتی نشانی آن موجود است (نسبت به به روز رسانی و یا ثبت آخرین اطلاعات خود اقدام کرده و پس از تأیید توسط اداره پست تصویر نشانی ثبت شده در سامانه سخا را به نمایندگی محل ثبت نام خود تحویل کند.
ب / ‏ در صورتی‌که مشتری دارای برگه احراز سکونت باشد باید حتماً برگه مذکور را به نمایندگی محل ثبت نام خود تحویل دهد در غیر این صورت عواقب ناشی از آن بر عهده مشتری خواهد بود.
۱۵. لازم به ذکر است تا زمانیکه برگه احراز سکونت توسط مشتری به نمایندگی ارائه نشود و یا اطلاعات مورد نیاز شماره گذاری به درستی ارائه نشده باشد، شماره پذیرش مشتری وارد مرحله تخصیص نخواهد شد و فاکتور نمی‌شود و عواقب ناشی از عدم فرآیند مذکور بر عهده مشتری خواهد بود همچنین علاوه بر اینکه سود تأخیر در تحویل ناشی از عدم شماره گذاری به آنان تعلق نخواهد گرفت، هزینه پارکینگ و نگهداری خودرو نیز از ایشان دریافت خواهد شد.
۱۶. مشتریان می‌توانند جهت رؤیت ویژگی‌ها و تجهیزات محصولات (مشخصات فنی و ظاهری درونی و بیرونی، تودوزی، رینگ، ابعاد خودرو، نمای ۳۶۰ درجه داخلی و خارجی) به سایت com.saipacorp.www مراجعه کنند.
۱۷. در روش فروش فوق‌العاده از زمان واریز وجه تا زمان تحویل خودرو، سود مشارکت و انصراف صفر خواهد بود.
۱۸. در صورت بروز هرگونه تأخیر احتمالی در تحویل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، خسارت تأخیر در روش پیش فروش یک ساله معادل ۳۶ درصد سالیانه، محاسبه و در بازه زمانی مطابق ضوابط قابل پرداخت خواهد بود.
۱۹. در روش فروش فوق‌العاده امکان انتخاب یکی از بسته‌های خدمت و آپشن برای خودروها به صورت اختیاری فراهم است. در صورتیکه مشتری تمایل به تغییر بسته خدمت و آپشن و یا حذف آن را داشته باشد می‌تواند قبل از واریز وجه اقدام نماید.
۲۰. مشتریان می‌توانند جهت رؤیت بسته‌های خدمت و آپشن به سایت org.saipayadak.www مراجعه نمایند

بیشتر بخوانیم: اعلام قیمت جدید بلیت هواپیما پس از ابلاغ ستاد تنظیم بازار

جزئیات ثبت نام سایپا

۱. متقاضی باید جهت ثبت نام محصولات نسبت به تعریف حساب وکالتی برای شرکت سایپا / پارس خودرو در یکی از بانک‌های تجارت، ملی، صادرات، ملت، رفاه و اقتصاد نوین اقدام کند.
۲.. در صورتیکه متقاضی در یکی از بانک‌های ذکر شده دارای شماره حساب نباشد، باید ابتدا در یکی از بانک‌های مذکور به صورت حضوری و یا اینترنتی افتتاح حساب کرده و سپس در خصوص وکالتی کردن حساب مذکور اقدام کند. لازم به ذکر است اعلام و یا ویرایش شماره شبای حساب وکالتی در پروفایل متقاضی تا پایان وقت اداری روز دوشنبه مورخ ۰۳/‏۱۱/‏۱۴۰۱‬ جهت ثبت نام ضروری است.
۳. متقاضی باید پس از تعریف حساب وکالتی نسبت به واریز وجه خودروی مورد درخواست بر اساس مبالغ درج شده در مفاد بخشنامه در حساب وکالتی تا پایان وقت اداری روز دوشنبه مورخ ۰۳/‏۱۱/‏۱۴۰۱‬ اقدام کند.
۴. متقاضیان محترم که مطابق فرایند فوق اقدام کرده و حائز شرایط ثبت نام بر اساس محدودیت‌های اعلام شده در این بخشنامه باشند، با ورود به سایت فروش گروه خودروسازی سایپا به آدرس https://saipa.iranecar.com نسبت به انتخاب نوع خودرو و ثبت نام تا زمان تکمیل ظرفیت اقدام خواهد نمود. لازم به ذکر است در صورتی که متقاضی نسبت به تعریف حساب وکالتی و یا واریز وجه در حساب تعریف شده تا مهلت تعیین شده اقدام نکند امکان ثبت نام برای میسر نخواهد بود.
۵. وجه بلوکه شده در حساب متقاضیانی که حائز شرایط ثبت نام در این بخشنامه نبوده و یا نسبت به ثبت نام در تاریخ ۰۴/‏۱۱/‏۱۴۰۱‬ اقدام نکرده و یا ظرفیت در نظر گرفته شده برای خودروهای مذکور در زمان ثبت نام ایشان، تکمیل شده باشد از مسدودی خارج و هیچ‌گونه ثبت نام و پذیرشی در سیستم فروش سایپا برای متقاضیان ایجاد نخواهد شد.در این خصوص هیچ‌گونه مسئولیت و تعهدی متوجه گروه خودروسازی سایپا نیست.

بیشتر بخوانیم: پیش فروش بزرگ محصولات ایران خودرو از ۱۳ بهمن آغاز می‌شود

منبع: ایمنا

درباره نویسنده

مطالب مرتبط