ثبت‌نام در کلاس‌های مکمل مدارس غیردولتی «اختیاری» است

ثبت‌نام در کلاس‌های مکمل مدارس غیردولتی «اختیاری» است

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه شرکت و ثبت نام دانش آموزان مدارس غیردولتی در برنامه‌های مکمل، «اختیاری» است گفت: حدود دو میلیون جمعیت دانش‌آموزی داریم و آمار شرکت‌کنندگان در برنامه‌ها و دوره‌های مکمل به ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر نمی‌رسد.

احمد محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درپاسخ به پرسشی مبنی بر برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های مکمل و فوق برنامه در مدارس غیردولتی، تاکید کرد که برگزاری برنامه‌های مکمل، اختیاری است.

وی افزود: حدود دو میلیون جمعیت دانش‌آموزی داریم اما آمار شرکت‌کنندگان در برنامه‌ها و دوره‌های مکمل به ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر نمی‌رسد بنابراین می‌توان گفت که کاملا اختیاری است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه درصد پایینی از دانش‌آموزان ما در کلاس‌های تقویتی، تفریحی و فرهنگی مدارس حضور دارند که اختیاری بودن این دوره‌ها را نشان می‌دهد، گفت: همانطور که گفته شد حدود ۲۰ درصد دانش‌آموزان در این دوره‌ها شرکت می‌کنند و اگر اجباری بود باید ۱۰۰ درصد دانش آموزان در کلاس‌ها حضورمی‌یافتند.

محمودزاده ادامه داد: هرکجا که مدارس برای برگزاری دوره‌های مکمل به خانواده‌ها تحمیل و اجبار کردند، خانواده‌ها می‌توانند از طریق سامانه مشارکت‌ها موارد اعتراض خود را اعلام کنند تا رسیدگی کنیم.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ثبت شکایات از طریق سامانه مشارکت‌ها که هم خانواده‌ها، هم معلمان و هم موسسان می‌توانند در آن طرح شکایت کنند، ادارات رزیابی عمکرد و ادارات کل مشارکت‌ها در استان‌ها نیز برفرایند ثبت‌نام مدارس غیردولتی نظارت دارند و همه ساله پرونده‌هایی داریم که منجر به توبیخ، تذکر و تعطیلی مرکز هم شده و اینگونه نیست که برخوردی با تخلفات اتفاق نیفتاده باشد. شورای نظارت هرهفته تشکیل جلسه می‌دهد و اگر تخلفی رخ داده باشد بررسی کرده و رای می‌دهند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: به دنبال آن هستیم که بر اساس موادی از قانون جدید تاسیس مدارس غیردولتی که هنوز تصویب نشده، بازدارنده‌های دیگری را داشته باشیم که به نظر می‌رسد تخلفات احتمالی به دلیل اخذ شهریه مازاد به صفر خواهد رسید. در صورت تصویب، اضافه شهریه‌های دریافتی از والدین از حساب مدارس برداشت می‌شود.

منبع: ایسنا

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *