تیک آبی اینستاگرام پولی می‌ شود؟

تیک آبی اینستاگرام پولی می‌ شود؟

کد منبع اینستاگرام حاوی عبارت «نشان آبی پولی» است. احتمالاً این شبکه‌ی اجتماعی همچون توییتر به کسب درآمد از تیک آبی فکر می‌کند.
ارجاعاتی جدید در کد منبع اینستاگرام نشان می‌دهند که این شرکت قصد دارد دریافت تیک آبی را مشروط به پرداخت پول کند. چنین سیستمی را پیش‌تر ایلان ماسک در نسخه‌ی جدید توییتر اعمال کرده است.

کدهای کشف‌شده در اینستاگرام به صراحت به عبارت «نشان آبی پولی» و یک سرویس اشتراکی جدید اشاره می‌کنند. آلساندرو پالوتزی که پیش‌تر به دفعات قابلیت‌های جدید اینستاگرام را فاش کرده است، می‌گوید این کدها در جدیدترین نسخه‌ی اپلیکیشن فیسبوک نیز رؤیت شده‌اند. این یعنی احتمالا تیک آبی پولی متا در هر دو شبکه‌ی اجتماعی بزرگ این شرکت استفاده خواهد شد.

بیشتر بخوانیم: بازیابی حساب‌ های هک‌ شده اینستاگرام

پالوتزی در گفت‌و‌گو با تک‌کرانچ اعلام کرد اشارات دیگری به نوعی سرویس اشتراکی پیدا کرده است که کاملاً جدیدند. به گفته‌ی این افشاگر، در حال حاضر همه‌چیز محدود به کد منبع است و در داخل اپلیکیشن اینستاگرام هیچ اشاره‌ای به تیک آبی پولی دیده نمی‌شود.

در حال حاضر تیک آبی اینستاگرام صرفاً به افراد مهم نظیر سلبریتی‌ها به‌همراه برندها و سازمان‌های جهانی اعطا می‌شود. کاربران روزمره و شماری از تولیدکنندگان محتوا که به محبوبیت زیادی دست پیدا نکرده‌اند نیز به داشتن تیک آبی تمایل دارند.

بیشتر بخوانیم: ۵ ویژگی مهم در آپدیت جدید ویندوز ۱۱ که نباید از دست بدهید!

واضح نبودن ساز و کار تیک آبی باعث ایجاد بازاری سیاه شده است. گزارشی تحقیقاتی در سال گذشته اعلام کرد شماری از کاربران هزاران دلار پول پرداخت می‌کنند تا حساب آن‌ها تیک آبی بگیرد.

ایلان ماسک زمان کوتاهی پس از تصاحب توییتر، سرویس اشتراکی این شبکه‌ی اجتماعی را متحول کرد. در نسخه‌ی جدید سرویس Twitter Blue کاربران می‌توانند در ازای پرداخت پول، تیک آبی دریافت کنند.

منبع: زومیت

درباره نویسنده

مطالب مرتبط