تغییر رییس بانک مرکزی

تغییر رییس بانک مرکزی

علی صالح‌آبادی از بانک مرکزی رفت و محمدرضا فرزین جانشین او شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قمری‌وفا سخنگوی بانک مرکزی ضمن تأیید این خبر اعلام کرد: هیئت دولت با پذیرش استعفای دکتر علی صالح‌آبادی، دکتر محمدرضا فرزین را به‌عنوان رئیس‌کل جدید بانک مرکزی انتخاب کرد.
به گزارش تسنیم، همزمان با تشدید نوسانات ارزی در هفته‌های اخیر، زمزمه‌های خداحافظی صالح‌آبادی از بانک مرکزی مطرح شده بود و سرانجام امروز صالح‌آبادی از بانک مرکزی رفت و فرزین که پیش از این مدیرعامل بانک ملی بود راهی برج میردادماد شد.

بیشتر بخوانیم: رقم سبد معیشت ملاک تعیین دستمزد کارگران است

فرزین از سال گذشته مدیرعامل بانک ملی است و پیش از آن نیز از سال ۱۳۹۲ رئیس هیئت مدیره بانک کارآفرین و در سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ مدیرعامل آن بانک بود. عضو حقیقی شورای پول و اعتبار به‌عنوان نماینده رئیس‌جمهور، عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی، دبیر کارگروه طرح تحول نظام بانکی و دبیر کارگروه ارزش‌گذاری پول ملی از دیگر سوابق فرزین در حوزه پولی و بانکی در سالهای گذشته است.

علی صالح‌آبادی و محمدرضا فرزین


ریاست هیئت عامل صندوق توسعه ملی، معاونت اقتصادی وزیر امور اقتصاد و دارایی و دبیری ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها در دولت دهم به‌عنوان یک پروژه بزرگ و ملی نیز مسئولیت‌های دیگر فرزین بوده است.
سخنگوی دولت ۱۳ آذر از انجام تغییرات مدیریتی در سطوح ملی و استانی خبر داده بود که پس از تغییر وزیر راه و شهرسازی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت و ۳ تن از استانداران، امروز رئیس‌کل جدید بانک مرکزی نیز از هیئت دولت رأی اعتماد گرفت.

بیشتر بخوانیم: سود اوراق گواهی در تمام‌ بانک‌ها ۲۳% شد

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط