تغییر جدید توییتر بلو

تغییر جدید توییتر بلو

طبق توضیحات ارائه‌شده در وب‌سایت این شرکت، توییتر پس از راه‌اندازی مجدد سرویس اشتراکی Twitter Blue خود (احتمالاً در ۸ آذرماه) به کاربرانی که زمان عضویت آنها در این شبکه اجتماعی کمتر از ۹۰ روز است، اجازه ثبت نام در آن را نخواهد داد.

با این وجود، کاربران قادر نخواهند بود که بلافاصله پس از ایجاد حساب کاربری جدید، این سرویس را خریداری کرده و فوراً تیک آبی تأییدیه را دریافت کنند. این تصمیم که در صفحه About Twitter Blue از وب‌سایت رسمی توییتر درباره آن توضیح داده شده، می‌تواند به‌عنوان راه‌حلی برای کاهش حساب‌های کلاهبرداری‌ و جعل‌کننده حساب‌های دیگران گرفته شده باشد که تقریباً از زمان راه‌اندازی این سرویس، باعث آشفتگی شبکه اجتماعی شده‌اند.
طبق نسخه آرشیو ارائه‌شده توسط Wayback Machine، برنامه قدیمی توییتر دوره انتظار مشخصی نداشت، اما شامل هشداری می‌شد که «حساب‌های توییتر ایجاد‌شده در تاریخ ۹ نوامبر ۲۰۲۲ یا بعد از آن، نمی‌توانند مشترک توییتر بلو شوند.»

بیشتر بخوانیم: تیک آبی توییتر ماهی ۲۰ دلار

تغییر نام کاربری پس از تایید توییتر

تغییر نام کاربری پس از تایید توییتر
علاوه بر این، مدیرعامل جدید شرکت، ایلان ماسک گفته است که پس از راه‌اندازی مجدد این سرویس، حساب‌های تأیید‌شده در هنگام تغییر نام کاربری خود، تیک آبی را از دست می‌دهند و پس از بررسی و تأیید توییتر درباره پیروی از سیاست‌های این شبکه اجتماعی، دوباره آن را به دست خواهند آورد. ماسک همچنین گفته بود که اگر می‌خواهید یک حساب «طنز» (Parody) ایجاد کنید، باید در بیوگرافی و نام حساب خود به این موضوع اشاره کنید.

بیشتر بخوانیم: ایلان ماسک رسما صاحب توییتر شد؛ اخراج مدیرعامل و مدیران رده‌بالا

سرویس هشت دلاری توییتر بلو که شامل تیک آبی تأییدیه این شبکه اجتماعی نیز می‌شود، هفته گذشته به‌طور رسمی در دسترس کاربران iOS قرار گرفته بود و می‌توانستند برای ثبت نام در آن درخواست دهند. با این حال، آشفتگی بسیار زیادی پس از آن صورت گرفت و بسیاری از کاربران پس از دریافت تیک آبی، حساب افراد مشهور (حتی خود ایلان ماسک) را جعل کردند. حساب «عیسی مسیح» از جمله حساب‌هایی بود که موفق شد تیک آبی خود را دریافت کند. با وجود همین مشکلات، توییتر تصمیم گرفت تا ثبت‌ نام کاربران جدید در این سرویس را متوقف کند و اکنون به نظر می‌رسد که محدودیت‌های جدید برای جلوگیری از وقوع چنین آشفتگی‌هایی در آینده گرفته شده است.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط