تشخیص عینک آفتابی اصل با ۷ روش ساده

تشخیص عینک آفتابی اصل با ۷ روش ساده

امروزه عینک های آفتابی جزو جدانشدنی از افراد می باشند و می توان آن ها را جزو عناصر مهم در دنیای فشن دانست. طرفداران استفاده از عینک های آفتابی بسیار زیاد است. باید به این نکته در هنگام خرید عینک دقت کنید و آن اصل بودن عینک می باشد. زیرا کیفیت عینک آفتابی ارتباط مستقیمی با سلامت چشمان شما دارد. کیفیت بالای این‌ محصول می تواند چشم ها را در برابر نور مستقیم خورشید محافظت نماید. همچنین از وارد شدن آسیب به چشم های افراد جلوگیری کند. اما اگر شما در هنگام خرید این محصول دقت نکنید و محصولات فیک و تقلبی را خریداری نمایید، ممکن است ضرر های بسیار جبران‌ناپذیری به چشمان شما وارد شود. پس ما در این مقاله می خواهیم در رابطه با روش های بسیار آسان برای شناختن و تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی را نام ببریم تا شما بتوانید با این روش‌ ها تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی را به راحتی انجام دهید.

عینک آفتابی

روش اول در تشخیص عینک آفتابی

روش اول بررسی لوگوی برند می باشد. در تشخیص عینک آفتابی اصل بهتر است شما لوگوی برند آن را بررسی نمایید. می توان گفت ساده ترین راه تشخیص اصل بودن یک محصول این کار می باشد. برند های شناخته شده ای که وجود دارند معمولاً لوگوی خود را به صورت واضح بر روی شیشه یا دسته عینک ها حک می کنند. شما از این طریق می‌ توانید از لوگوی برند مورد نظر خود اطلاع پیدا کرده و از اصل بودن آن مطمئن شوید.

توجه به برند عینک آفتابی
اگر بر روی عینک لوگو برند مشکل املایی داشته باشد و یا نوشته آن با برند اصلی متفاوت باشد باید متوجه شوید که شما با عینک تقلبی روبرو هستید و باید از خرید آن خودداری نمایید‌. همچنین ممکن است بر روی عینک برند آن درج شده باشد، اما با کشیدن ناخن بر روی آن پاک شده و دیگر شما برند را بر روی شیشه و یا دسته عینک مشاهده نکنید. در نظر داشته باشید در این صورت نیز شما باید متوجه تقلبی بودن عینک آفتابی شوید.


خرید از فروشگاه معتبر

یک روش دیگر برای تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی خرید کردن از یک فروشگاه معتبر و خوشنام می باشد. بهتر است برای خرید عینک آفتابی به فروشگاه معتبر و فروشگاه های آنلاینی که سابقه طولانی در فروش این محصول دارند مراجعه نمایید. این فروشگاه ها هیچگاه با فروش عینک تقلبی سابقه درخشان خود را خدشه‌دار نمی کنند و برای مشتری و سلامت او ارزش قائل هستند. بنابراین خرید از یک فروشگاه معتبر می‌ تواند خیال شما را تا حدود زیادی در رابطه با اصل بودن محصول راحت کند. همچنین شما می توانید از مشاوره رایگان این فروشگاه ها بهره گرفته و عینک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانیم: روش‌های تشخیص کرم پودر اصل از تقلبی

بررسی شناسنامه عینک آفتابی

می‌ توان گفت یک روش برای تشخیص عینک آفتابی اصل شناسنامه می باشد. عینک های آفتابی اصل همگی دارای دفترچه و شناسنامه می باشند. این دفترچه و شناسنامه می‌ تواند اصالت محصول را مشخص کنند. درون آن ها اطلاعات بسیار جامع و دقیقی نیز درباره جزئیات عینک درج شده است. شما از طریق دفترچه عینک می توانید هر آنچه که باید از محصول بدانید را متوجه شوید‌. از اطلاعات دیگری که درون شناسنامه عینک ذکر شده است مقاومت عینک در برابر اشعه های نور خورشید مانند اشعه ماوراءبنفش می باشد. همچنین مقدار خش پذیری لنز و جنس فریم دسته عینک نیز جزو مواردی می باشند که درون دفترچه لحاظ شده اند. شما با بررسی شناسنامه عینک می توانید از اصل بودن عینک آفتابی خود مطمئن شده و با خیال راحت خرید خود را انجام دهید‌. عینک آفتابی اصل می‌ تواند سلامت چشم ها را تضمین کرده و از آسیب وارد شدن به چشم‌ ها در اثر تابش اشعه های مضر نور خورشید جلوگیری به عمل آورد.


روش دیگر در تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی بررسی مقاومت عینک در برابر اشعه های مضر می باشد

مقاومت عینک آفتابی در برابر اشعه های مضر

یکی از روش های بسیار عالی و مطمئن که شما می توانید از طریق آن از اصل بودن عینک آفتابی خود مطمئن شوید بررسی مقاومت عینک آفتابی در برابر اشعه های مضر می باشد. شما با بررسی مقاومت لنز و عدسی عینک در برابر اشعه هایی مانند اشعه فرابنفش می توانید از اصل بودن محصول مطمئن شوید. امروزه دستگاه هایی وجود دارند که با قرار دادن عینک آفتابی درون این دستگاه می توانید از مقاومت عینک خود مطمئن شوید. بهتر است یو وی عینک برابر با ۴۰۰ باشد. به این صورت می توانید مطمئن شوید که این محصول می تواند چشم های شما را در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت نماید.


بررسی بسته بندی این محصول

بررسی بسته بندی عینک

در خرید عینک آفتابی اصل باید بسته بندی محصول مورد نظر خود را به صورت دقیق و با وسواس بررسی کنید. عینک آفتابی اصل معمولاً درون جعبه های مخصوص و بسیار با کیفیت قرار گرفته شده است. همچنین برند خود عینک بر روی جعبه ثبت شده است و شما از این طریق می توانید از اصل بودن عینک مورد نظر خود مطمئن شوید. همچنین در پایین جعبه اطلاعاتی مانند بارکد و برچسب نیز وجود دارند و شما می توانید بر روی جعبه اطلاعاتی مانند کارخانه تولید کننده عینک آفتابی را نیز مشاهده نمایید. البته درون جعبه نیز مواردی مانند برگه مربوط به توضیحات شناسنامه و دفترچه محصول نیز قرار دارد. پس در هنگام خرید بهتر است بسته بندی محصول را با دقت بررسی نمایید. معمولاً عینک های تقلبی و فیک دارای بسته بندی هایی نامرتب و نا مناسب می باشند.

بررسی کردن کیفیت نوری عینک

با بررسی کردن کیفیت نوری عینک می‌ توانید از اصل بودن عینک خود مطمئن شوید. این روش یک راه عالی برای تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی می باشد. زمانی که شما عینک را بر روی چشمان خود قرار می دهید می توانید محیط اطراف خود را به صورت واضح مشاهده نمایید. اما ممکن است بعد از گذشت چند دقیقه یا چند ساعت که عینک بر روی چشم های شما قرار دارد با خستگی چشم ها مواجه شوید.
این موضوع نشان دهنده این است که در تولید لنز عینک از مواد اولیه بسیار باکیفیتی استفاده نشده است. همچنین می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که لنز ها در عینک تکان می خورند و سبب به وجود آمدن این مشکل می شوند. پس بهتر است از خرید این عینک فیک خودداری کرده و بیشتر از این باعث اذیت و آزار چشم های خود نشوید. چشم ها عضوی از بدن هستند که بسیار حساس می باشند. پس باید برای سلامتی آن ها اهمیت قائل شوید و از محصولات اصل و باکیفیت استفاده نمایید.

بیشتر بخوانیم: ویژگی‌های یک عطر خوب


روش عالی برای تشخیص عینک آفتابی اصل بررسی کیفیت فریم عینک آفتابی می باشد

یکی از روش های دیگر و بسیار موثر برای تشخیص عینک آفتابی اصل بررسی کیفیت فریم این محصول می باشد. البته این موضوع به این معنا نیست که اگر محصول دارای فریم پلاستیکی باشد آن محصول اصل نیست. در نظر داشته باشید بسیاری از برند ها و کارخانه های تولیدکننده از فریم های پلاستیکی نیز در محصولات خود استفاده می کنند. ظرافت فریم عینک یک نکته بسیار مهم در تشخیص اصل بودن آن می باشد. اگر بر روی فریم عینک مواردی مانند جای جوش، خط و خش، تاب و … وجود داشته باشند، مطمئن باشید عینک مورد نظر شما تقلبی است و به هیچ عنوان نباید آن را خریداری نمایید.
عینک تقلبی به مرور زمان و در برابر اشعه های نامناسب خورشید می‌ تواند آسیب‌ های جبران‌ناپذیری به چشم های افراد وارد کند. بسیاری از افراد به این موضوع اهمیت نداده و از عینک های فیک و تقلبی برای چشم های خود استفاده می کنند. اما این کار بسیار غلط و نادرست است و می‌ تواند به سلامت چشم ها آسیب های جبران ناپذیری زیادی وارد کند.

سخن پایانی

شما با روش هایی که در بالا ذکر شد می توانید از اصل بودن عینک آفتابی خود مطمئن شوید. تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی کار سختی نیست فقط نیازمند دقت بالا افراد می باشد. در نظر داشته باشید اگر خرید خود را از یک فروشگاه معتبر و بسیار با سابقه و خوشنام انجام دهید تمام این موارد و نگرانی‌ ها رفع خواهند شد. زیرا این فروشگاه با ارائه محصولات اصل مشتریان خود را کمک کرده و محصولات بسیار با کیفیتی را در اختیار آن ها قرار می‌ دهد. همچنین با بررسی شناسنامه درون جعبه عینک و مشخصات عینک آفتابی اصل می‌ توانید تا حدود زیادی از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.
در نظر داشته باشد تحت هیچ شرایطی عینک آفتابی تقلبی و فیک خریداری نکنید. زیرا این محصولات جز قیمت ارزانی که دارند هیچ مزیت دیگری برای افراد ندارند و سبب آسیب‌ های جبران‌ناپذیری به چشم های افراد می‌ شوند. چشم های انسان ها عضو بسیار حساسی هستند که در صورت وارد شدن آسیب بسیار سخت مدت درمان می شوند. پس برای سلامتی خود ارزش قائل شده و از محصولات اصل و با کیفیت استفاده کنید. امید است با این‌ مقاله توانسته باشید اطلاعات سودمندی در رابطه با روش های تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی را به دست آورید. همچنین با استفاده از این روش ها بتوانید محصولی با کیفیت و بسیار مناسب خریداری نمایید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط