تساوی اسپانیا و آلمان/ ژرمن‌ها به جام‌جهانی برگشتند؟

تساوی اسپانیا و آلمان/ ژرمن‌ها به جام‌جهانی برگشتند؟

در نبرد بزرگ اسپانیا و آلمان از گروه E جام‌جهانی ۲۰۲۲ دو تیم به تساوی ۱-۱ رسیدند تا امید صعود ژرمن‌ها هم زنده بماند.

جذاب‌ترین بازی مرحله گروهی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در گروه E و در ورزشگاه البیت بین تیم‌های ملی اسپانیا و آلمان برگزار شد که این دیدار در نهایت با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

در نیمه نخست این دیدار پایاپای، ابتدا دنی اولمو با شوت خطرناکش مانوئل نویر را در دقیقه ۷ به واکنش واداشت و توپ به تیر برخورد کرد. در ادامه در دقیقه ۲۵ هم سرژ گنبری موقعیت خوبی داشت که شوتش با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت. اما مهم‌ترین اتفاق نیمه نخست دقیقه ۴۰ رخ داد که ارسال یاشوا کیمیش را آنتونی رودیگر با ضربه سر تبدیل به گل کرد، اما VAR آن را آفساید تشخیص داد. دقیقه ۴۵ هم شوت دیگری از رودیگر را اونای سیمون گرفت تا این نیمه بدون گل تمام شود.

بیشتر بخوانیم: برد آرژانتین برابر مکزیک با گل مسی

اولین فرصت خوب نیمه دوم را در دقیقه ۵۶ اونای سیمون از یاشوا کیمیش گرفت. شوت هافبک آلمان را سنگربان اسپانیا راهی کرنر کرد. قفل دروازه‌ها در دقیقه ۶۲ باز شد. آلوارو موراتا پاس جوردی آلبا را قطع کرد تا توپ به تور دروازه آلمان بچسبد.

آلوارو موراتا

دقایقی بعد بهترین فرصت آلمان را جمال موسیالا در موقعیت تک‌به‌تک به دستان اونای سیمون کوبید. سرانجام نیکولاس فولکروگ بعد از فشارهای مضاعف آلمان در دقیقه ۸۳ توپ را به سقف دروازه اسپانیا کوبید تا بازی به تساوی کشیده شود.

نیکولاس فولکروگ

بیشتر بخوانیم: برد ایران برابر ولز: فوق‌العاده بودیم

اسپانیا با ۴ امتیاز صدرنشین این گروه است و آلمان یک امتیازی قعرنشین. با این حال در روز آخر آلمان به مصاف کاستاریکا خواهد رفت و شانس خوبی برای گرفتن رده دوم خواهد داشت.

منبع: خبر ورزشی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط