تحویل واحد مسکونی به خانوارهای دارای چند معلول

تحویل واحد مسکونی به خانوارهای دارای چند معلول

معاون بنیاد مستضعفان از تحویل ۱۲۵۰۰ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر خبر داد و گفت: ۹۲۰ میلیارد تومان برای خانه‌دار شدن خانوارهای دارای ۲ معلول تخصیص یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وحید خاویی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه احداث مسکن خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر که توسط بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی در حال انجام است، اظهار کرد: به دنبال اجرای تفاهم نامه‌های قبلی منعقد شده میان بنیاد مستضعفان و بهزیستی، تا پایان آبان ماه سال جاری بیش از ۱۲ هزار و ۵۲۰ خانواده دارای ۲ معلول و بیشتر خانه‌دار شده‌اند و روند اجرایی کامل این تفاهم‌نامه‌ها همچنان ادامه دارد.

بیشتر بخوانیم: افزایش ۳۰ درصدی مستمری آبان مددجویان بهزیستی

اختصاص اعتبار برای خانه دار شدن خانواده های دارای چند معلول
وی افزود: این تعداد واحد مسکونی در قالب ۲ تفاهم‌نامه احداث شده که با تکمیل اجرای آنها، ۱۸۳۰۰ خانواده دارای ۲ معلول و بیشتر در سراسر کشور خانه‌دار می‌شوند.
وی درخصوص سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان برای اجرای این پروژه گفت: بنیاد مستضعفان برای احداث مسکن خانه‌های پرمعلول، بیش از ۹۲۰ میلیارد تومان را تخصیص داده است که این اعتبار برای احداث بیش از ۱۰ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی در مناطق شهری و ۸ هزار و ۱۴۰ واحد در مناطق روستایی است.
وی یادآور شد: استان‌های فارس، خراسان رضوی و کرمان دارای بیشترین سهم از واحدهای احداثی برای خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر هستند.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط