مایکروسافت به‌ روزرسانی ۲۰۲۲ ویندوز ۱۰ را منتشر کرد

مایکروسافت به‌ روزرسانی ۲۰۲۲ ویندوز ۱۰ را منتشر کرد

اگر شما هم به هر دلیلی نمی‌توانید ویندوز ۱۱ را دریافت کنید، اکنون نسخه جدیدی از ویندوز ‌۱۰ برایتان ارائه شده است. مایکروسافت رسما از انتشار به‌ روزرسانی ۲۰۲۲ ویندوز ۱۰ خبر داده که البته هنوز جزئیات زیادی درباره این نسخه و ویژگی‌های جدید آن منتشر نشده است.

مانند نسخه‌های قبلی، مایکروسافت می‌گوید به‌روزرسانی جدید ویندوز‌۱۰ ۲۰۲۲ (که با نام ویندوز ‌۱۰، نسخه ۲۲H2 نیز شناخته می‌شود) با استفاده از فناوری سرویس‌دهی آن ارائه خواهد شد. بنابراین تمام کاربران که ویندوز ۱۰ نسخه ۲۰H2 یا جدیدتر را دارند، می‌توانند از طریق Windows Update نسبت به دریافت نسخه جدید اقدام کنند. برای این کار، کافیست به تنظیمات سیستم، بخش Update and Security و به Windows Update مراجعه کرده و پس از بررسی به‌روزرسانی، آن را دانلود و نصب کنید.

بیشتر بخوانیم: مایکروسافت از بلندگوی چند منظوره Audio Dock با دکمه مخصوص Teams رونمایی کرد

مایکروسافت در پست وبلاگ خود که ویندوز ۱۰ ۲۰۲۲ را معرفی کرده، اشاره می‌کند که این یک به‌روزرسانی «محدود و کارآمد» است. همچنین در این پست اشاره شده که به‌روزرسانی جدید، تعهد ردموندی‌ها به مشتریانی که هنوز از ویندوز‌ ۱۰ استفاده می‌کنند را نشان می‌دهد.
مایکروسافت امروز همچنین از به‌روزرسانی جدیدی برای ویندوز ۱۱ خبر داده بود که طی آن سرانجام تب‌ها را به File Explorer سیستم عامل جدید اضافه می‌شود. با این حال، هنوز هیچ توضیحی درباره ویژگی‌های جدید آپدیت ویندوز ۱۰ ارائه نشده است.

پشتیبانی از ویندوز ۱۰ در آینده

پشتیبانی از ویندوز 10 در آینده
مایکروسافت می‌گوید که این آپدیت ۱۸ ماه در نسخه‌های Pro و Home ویندوز پشتیبانی خواهد شد. همچنین این میزان برای نسخه‌های Enterprise و Education ویندوز‌ ۱۰، ۳۰ ماه اعلام شده است. به‌طور کلی، مایکروسافت متعهد شده که از ویندوز ۱۰ تا سال ۲۰۲۵ پشتیبانی کند.

بیشتر بخوانیم: احتمال رونمایی مدل میان‌نسلی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس در آینده‌ای نزدیک، قوت گرفت

جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز‌ ۱۰ ۲۱H2 بود که اواخر سال گذشته میلادی منتشر شد و ویژگی‌های کوچک‌تر IT و کسب‌و‌کار محور در آن وجود داشتند. همچنین این نسخه در اوایل سال جاری به پرکاربرترین سیستم عامل مایکروسافت تبدیل شده بود.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط