فوری: بسته شدن پرونده فغانی در جام جهانی ۲۰۲۲

فوری: بسته شدن پرونده فغانی در جام جهانی ۲۰۲۲

کار علیرضا فغانی در جام جهانی ۲۰۲۲ تمام شد و این داور می تواند به همراه کمک هایش، قطر را ترک کند.

به گزارش “ورزش سه”، پس از دیدار جنجالی اروگوئه و پرتغال، دخالت بدموقع اتاق VAR و تغییر تصمیم درستی که علیرضا فغانی گرفته بود، حالا کار این داور کهنه کار و باتجربه ایرانی در جام جهانی تمام شده است و او می تواند به همراه دیگر دستیاران خود قطر را ترک کند.
در دقایق پایانی و وقت های تلف شده دیدار اروگوئه و پرتغال بود که برونو فرناندز پشت محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شد و توانست توپ را از خوزه ماریا خیمنز عبور دهد. اما مدافع اتلتیکو مادرید که تعادلش را از دست داده بود، روی زمین افتاد و توپ نیز به دست تکیه گاه او برخورد کرد.

بیشتر بخوانیم: گونچالو راموس چهره جدید فوتبال دنیا؟

علیرضا فغانی

علیرضا فغانی ابتدا تصمیم درستی گرفت و دستور به ادامه بازی داد. اما با دخالت اتاق VAR و بازبینی صحنه، داور ایرانی نظر خود را تغییر داد و یک خطای پنالتی به سود پرتغال گرفت تا نتیجه بازی ۲ بر صفر شود و لحظاتی بعد نیز بازی به پایان رسید.
اما اوضاع زمانی برای فغانی بدتر شد که اروگوئه فقط به دلیل تفاضل گل کمتر، از دور رقابت ها کنار رفت. آنها رقابت نزدیکی با کره جنوبی داشتند و در تفاضل گل مساوی با حریف آسیایی، به دلیل گل زده کمتر از جام خداحافظی کردند. چنانچه آن خطای پنالتی در دیدار برابر پرتغال به ضرر اروگوئه اعلام نمی شد، یاران سوارز می توانستند راهی مرحله یک هشتم نهایی شوند.

بیشتر بخوانیم: فغانی در جام ملت‌ ها داور استرالیایی است!

پس از حذف سلسته از جام جهانی، فغانی مورد انتقاد رسانه های اروگوئه قرار گرفت. در بسیاری از مسابقات فوتبال در کشورهای اروپایی، مشابه این صحنه تکرار شده بود که طبق قوانین و به دلیل اینکه مدافع تعادل خود را از دست داده، برخورد توپ به دست تکیه گاه او پنالتی اعلام نمی شد.

بیشتر بخوانیم: وضعیت مبهم فغانی در جام جهانی

همین اشتباه تأثیرگذار باعث شد تا کمیته داور فدراسیون فوتبال تصمیم بگیرد که پایان کار علیرضا فغانی و دیگر کمک هایش یعنی محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی را اعلام کند و تیم داوری ایرانی می توانند قطر را ترک کنند.
بدین ترتیب رویای قضاوت فینال جام جهانی برای علیرضا فغانی و دستیارانش از بین رفت و آنها دیگر قضاوتی در این پیکارها نخواهند داشت.

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط