برد پرتغال برابر غنا

برد پرتغال برابر غنا

پرتغال در حالی غنا را ۳-۲ مغلوب کرد که در دقیقه ۹۰+۱۰ با چاشنی شانس دروازه‌اش را باز شده ندید و پیروزی را با تساوی عوض نکرد.
به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی پرتغال امشب موفق شد در اولین بازی‌اش در جام جهانی قطر غنا را در یک بازی پر افت و خیز با نتیجه ۳-۲ شکست داده و سه امتیاز باارزش به حساب خود واریز کند.
اما علاوه بر گلزنی کریستیانو رونالدو، ژوائو فلیکس و رافائل لیائو برای پرتغال این تیم در آخرین ثانیه‌های مسابقه با چاشنی شانس هم مواجه شد تا دروازه‌اش باز نشده و بتواند سه امتیاز مسابقه را به خود اختصاص دهد.

بیشتر بخوانیم: شکست آلمان از ژاپن

پرتغال در پایان نود دقیقه ۳-۲ از حریفش پیش افتاده بود و در وقتهای اضافه هم موفق شد این برتری را حفظ کند. اما درحالیکه عقربه‌های ساعت ورزشگاه دقیقه ۹۰+۱۰ را نشان می‌داد و همه منتظر بودند تا صوت داور را بشنوند بازیکنان غنا حمله‌ای روی دروازه پرتغال ترتیب دادند که مو به تن همه پرتغالی‌ها سیخ کرد.

دیوگو کاستا،دروازه بان پرتعال

اشتباه دروازه بان پرتغال در دقیقه 90+10
دیوگو کاستا، دروازه‌بان پرتغال، با اشتباهی عجیب توپ را از دست داد تا همه چیز به بوکاری، بازکین غنا، وابسته باشد. او می‌توانست گل تساوی تیمش را به ثمر برساند اما روی چمن لغزید تا طلایی‌ترین فرصت غنا در آخرین ثانیه‌ها از دست برود.

لحظه اشتباه لحظات پایانی دروازه بان پرتغال

اشتباه مرگبار دروازه بان پرتغال
درحالیکه تصاویر تلویزیونی روی صورت کریستیانو رونالدو رفت که دقایقی پیش تعویض شده و روی نیمکت پرتغال حضور داشت تصاویر بهت‌زده او جالب توجه بود. رونالدو از اشتباه عجیب و غریب دروازه‌بان پرتغال وحشت زده بود و گویی آب سردی روی سرش ریخته بودند. پرتغال اگر این گل را دریافت می‌کرد نه تنها دو امتیاز از دست می‌داد بلکه باعث می‌شد شب درخشان کریستیانو رونالدو و رکوردشکنی تاریخی‌اش کامل نباشد.

بیشتر بخوانیم: عربستان ۲ – آرژانتین ۱

رونالدو را سکته دادند
رونالدو امشب گل اول پرتغال مقابل غنا را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. پنالتی‌ای که خودش برای پرتغال گرفت. او به این ترتیب اولین فوتبالیستی در تاریخ جام جهانی شد که موفق شده در پنج دوره از این رقابتها گلزنی کند. رونالدو در جام‌های جهانی ۲۰۲۲، ۲۰۱۸، ۲۰۱۴، ۲۰۱۰ و ۲۰۰۶ گلزنی کرده است. درخششی استثنایی برای ستاره بزرگ پرتغال در یک بازه زمانی شانزده ساله.

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط