برد تیم ملی والیبال برابر آرژانتین در مسابقات قهرمانی جهان

برد تیم ملی والیبال برابر آرژانتین در مسابقات قهرمانی جهان

به گزارش “ورزش سه”، چند ماه پیش و هنگامی که قرعه کشی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان برگزار شد، قابل حدس بود که تقابل با آرژانتین احتمالاً سخت‌ترین جدال شاگردان بهروز عطایی خواهد بود؛ همچنین مشخص شد که ایران در اولین گام خود به مصاف تیم سوم المپیک می رود تا از این جدال به عنوان جنگ زودهنگام صدرنشینی گروه یاد شود.

بالاخره انتظارها پایان یافت و امشب دو تیم ایران و آرژانتین در اولین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی جهان به مصاف یکدیگر رفتند. آرژانتین شروع بهتری داشت و در ست اول موفق به شکست ایران شد. اما ست دوم نقطه عطف تیم ملی در مسابقه امشب بود.

در حقیقت بهروز عطایی در ست دوم مسابقه امشب یک تعویض شاهکار انجام داد و مرتضی شریفی را به زمین مسابقه آورد. تصور می‌شد اگر قرار به تعویض امیرحسین اسفندیار باشد، محمد جواد معنوی نژاد گزینه اصلی جانشینی این بازیکن باشد اما عطایی تصمیم گرفت شریفی را وارد زمین کند.

مرتضی شریفی تعویض طلایی را به بهترین شکل ممکن معنا کرد و تا پایان ست پنجم مسابقه با سرویس‌های غیرقابل مهار خود و از طرف دیگر آبشارهای سنگینش امان حریف را برید تا بهروز عطایی با این تعویض تحسین برانگیز شرایط را به سود تیم تغییر داده باشد.

بیشتر بخوانیم: تست دوپینگ امیرحسین توخته مثبت اعلام شد

مرتضی شریفیاما پیروزی امشب ایران برابر تیم سوم المپیک یک دلیل بزرگ دیگر هم داشت و آن درخشش خیره کننده کاپیتان میلاد عبادی‌پور بود. میلاد که در لیگ ملت ها نشان داده بود از تمام فاکتورهای لازم برای رهبری تیم برخوردار است امشب نیز یک بار دیگر به وضوح این مسئله را ثابت کرد.

والیبال ایران و آرژانتین در قهرمانی جهانعبادی پور در ست دوم مسابقه با سرویس های غیر قابل مهار خود فاصله امتیازی با آرژانتین را از بین ببرد و در ادامه هم با چند آبشار بی نظیر پیروزی و بازگشت ایران را رقم زد. این تنها شاهکار کاپیتان میلاد در مسابقه امشب نبود چرا که او در چند مقطع با همان قدرت رهبری بی‌نظیرش اجازه نداد که بازیکنان ایران وارد حاشیه شوند. در واقع شاید اگر این اتفاق می‌افتاد، تمرکز تیم به هم می‌ریخت و نمی‌توانستیم به این شکل بازی را ببریم.

پیروزی ایران بر آرژانتین در قهرمانی جهاناگرچه همه بازیکنان و کادر فنی در برد دیشب نقش مهمی را ایفا کردند اما به جرات می‌توان گفت شاهکار بهروز عطایی در آوردن مرتضی شریفی به زمین و البته عملکرد خیره کننده عبادی پور دو کلید اصلی پیروزی بزرگ ما مقابل تیم سوم المپیک بود.
منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط