باغ فردوس تهران کجاست؟ آدرس + عکس های پاییز و زمستان آن

باغ فردوس تهران کجاست؟ آدرس + عکس های پاییز و زمستان آن

هر یک از مکان های تاریخی ایران دارای ظاهر خارق العاده ای می باشند. اگرچه در دوره قاجار باغ های بسیار متنوعی ساخته شدند؛ اما در حال حاضر تعداد محدودی از این باغ ها باقی مانده اند. باغ فردوس تهران، یکی از این باغ های اصیل دوره قاجار است که در کنار زیبایی، قدمت زیادی دارد. اگر می خواهید در مورد این باغ جذاب، عمارت قرار گرفته در آن و جاذبه های تفریحی داخل باغ اطلاعات کسب کنید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

آشنایی با باغ فردوس تهران

آشنایی با باغ فردوس تهران

باغ فردوس تهران یکی از باغ های قدیمی و کهن از دوره قاجار است که از دل تاریخ این دوره بیرون آمده. این باغ که امروزه با نام موزه سینما نیز شناخته می شود، از بخش های مختلفی تشکیل شده است. هنگام ورود به باغ فردوس درخت های بسیار بزرگ و جذابی را مشاهده می کنید که هر کدام با ارتفاع زیاد خودشان، شما را شگفت زده می کنند. قدم زدن از میان درختان بلند باغ فردوس تهران، نه تنها احساس فوق العاده ای به شما می دهد، بلکه احساس می کنید تمامی اکسیژن هوا را وارد ریه های خودتان می کنید.
جوی آب در میان باغ فردوس تهران، زیبایی فوق العاده ای به این باغ داده است. در روزهای بهاری و تابستان وجود این جوی آب، هوا را خنک تر و با طراوت تر کرده است. با این حال صدای آبی که در این جوی آب در حرکت است، بهترین مزیت این جوی محسوب می شود.

عمارت باغ فردوس در تهران

یکی از مکان های تاریخی استان تهران که حتما باید برای یک بار هم که شده آن را مشاهده کنید، عمارت باغ فردوس تهران است. عمارتی که در این باغ قرار گرفته، محبوبیت بسیار زیادی در دوره قاجار و میان شاه داشته است. به همین خاطر از معماری بسیار زیبایی برای ساخت این عمارت استفاده شده است. به کار رفتن متریال های مقاوم برای ساخت عمارت باغ فردوس باعث شده تا این باغ تا به امروز هنوز پا برجا باشد.
جلوی عمارت باغ فردوس تهران دو عدد مجسمه بزرگ ابن سینا و سهروردی قرار دارد که جنبه تاریخی این باغ را ارزشمندتر کرده است. ایوان این عمارت آنقدر جذاب است که اگر روی آن بایستید می توانید تمامی طبیعت داخل باغ فردوس را با یک نگاه مشاهده کنید.
عمارت باغ فردوس در تهران، جزء عمارت های قدیمی و کهن است که تا به امروز طرفداران بسیار زیادی را از آن خود کرده است. این عمارت تنها عمارتی است که در تجریش تهران باقی مانده است. پس اگر به عمارت های قدیمی علاقه مند هستید، حتما بازدید از این عمارت در برنامه خودتان بگذارید.

بیشتر بخوانیم: با مکان های تاریخی استان تهران آشنا شوید!


مکان های تفریحی باغ فردوس در تهران

مکان های تفریحی باغ فردوس در تهران

تنها جذابیت باغ فردوس تهران، عمارت و درخت های چنار و جوی آب وسط آن نیستند. مکان های تفریحی زیادی نیز در باغ فردوس واقع شده اند که می توانید پس از مراجعه به باغ فردوس، از آن ها نیز دیدن کنید. از جمله مکان های تفریحی باغ فردوس در تهران عبارتند از:


• سالن سینما

یکی از مکان های دیدنی در باغ فردوس، سالن سینماست که بسیاری از هنرمندان و افراد علاقه مند به هنر، به این سالن های سینمایی مراجعه می کنند. در باغ فردوس سه سالن سینمایی به نام سالن تمدن، سالن فردوس، سالن سینماتوگراف و … وجود دارند که فیلم های روز سینماهای کشور را اکران می کنند. شما عزیزان می توانید فیلم مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید و در محوطه بسیار جذب در بخش شرقی عمارات فیلم خودتان را مشاهده کنید. مشاهده یک فیلم جذاب در دل باغ عمارت، قطعا احساس فوق العاده ای به شما می دهد.


• کافه باغ فردوس

قطعا نوشیدن یک چای و قهوه گرم در دل طبیعت باغ فردوس، احساس فوق العاده ای به شما می دهد. کافه باغ فردوس یکی از کافه های قدیمی است که می تواند لحظات خوبی را برای شما رقم بزند. پس از اینکه از عمارت باغ فردوس دیدن کردید، می توانید به کافه باغ فردوس بروید و هر نوشیدنی یا هر چیزی که دوست دارید را میل کنید. این کافه در بخش غربی عمارت و در بالای سینماتوگراف قرار داده شده است. از ویژگی های این کافه می توان به بهره گیری از هنر سینما در منوی آن اشاره کرد.


• کافه ویونا باغ فردوس

کافه ویونا باغ فردوس که بسیاری با کافه ویونا موزه سینما آن را می شناسند، جزء کافه های قدیمی و محبوب محسوب می شود که در بخش سمت چپ باغ فردوس قرار گرفته است. این کافه هم دارای فضای سربسته و هم دارای فضای سرباز است. پس می توانید بر اساس نظر شخصی خودتان، در هر یک از بخش های کافه ویونا باغ فردوس بشینید و از زیبایی باغ و نوشیدن یک فنجان چای لذت ببرید.


• کتاب فروشی جذاب باغ فردوس

اگر به کتاب خریدن و مشاهده انواع کتاب در یک کتاب فروشی جذاب جذب می شوید، کتاب فروشی جذاب باغ فردوس را فراموش نکنید. این کتاب فروشی با تلویزیون قرمز رنگی که روی آن نوشته «به جاش کتاب بخونین.» شما را دعوت به خرید کتاب و خواندن کتاب های روز دنیا می کند.


• فروشگاه های مختلف برای خرید صنایع دستی و پوشاک

اگر خرید کردن یکی از مهم ترین و بهترین تفریحات برای شماست، نگران نباشید. چون با مراجعه به باغ فردوس و دیدن از فروشگاه های مختلف، می توانید لذت خرید کردن را نیز به خودتان بدهید. فقط کافیست که صبور باشید و به مغازه های مختلف سر بزنید. فروشگاه های متنوعی در حوزه فروش محصولات فرهنگی، لباس، شیرینی، شکلات و صنایع دستی فعال اند که می توانید از هر کدام از آن ها برای خرید استفاده کنید.


باغ فردوس تهران کجاست؟

باغ فردوس تهران کجاست

باغ فردوس در یکی از مناطق خوش آب و هوای تهران قرار گرفته است. به همین خاطر بسیاری از افرادی که علاقه مند به آب و هوای خوب تهران هستند، این باغ را برای بازدید انتخاب می کنند. برای رسیدن به باغ فردوس تهران باید از خیابان ولیعصر شمالی عبور کنید و به سه راه زعفرانیه برسید. پس از سه راه زعفرانیه و قبل از تجریش، یک باغ جذاب وجود دارد که همان باغ فردوس می باشد.

بهترین فصل برای رفتن به باغ فردوس تهران

سفر به تهران و دیدن جاذبه های تاریخی آن، می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. اما اینکه بهترین فصل را برای بازدید این مکان های تاریخی انتخاب کنید، بسیار مهم تر است. برای بازدید از باغ فردوس تهران، هر فصلی مناسب است.
در روزهای بهاری از دیدن درختان و گونه های گیاهی سرسبز شگفت زده می شوید. عبور یک جوی آب از میان درختان و زمین، نه تنها احساس فوق العاده ای به شما می دهد، بلکه هوای داخل باغ را نیز خنک می کند. پس فصل تابستان نیز یکی از بهترین فصل ها برای بازدید از باغ فردوس در تهران است.
اما نمی توان از جذابیت باغ فردوس در روزهای پاییز سخن نگفت. تصور کنید که روی برگ های قهوه ای و نارنجی رنگ باغ فردوس قدم می زنید و از هوای خنک پاییزی استفاده می کنید. اگر نم نم باران هم ببارد که احساس شما در هنگام حضور در باغ فردوس بسیار بهتر از قبل می شود.

باغ فردوس در پاییز


روزهای زمستان اگرچه سرد هستند، اما باز هم زیبایی خاص خودشان را دارند. پوشیده شدن درختان با برف و شبنم باران، آنقدر زیبایی فوق العاده ای به باغ می دهد که قطعا شگفت زده می شوید. پس هر فصل از سال برای بازدید از باغ فردوس گزینه خوبی است.

باغ فردوس در زمستان

رفتن به باغ فردوس با مترو و بی آر تی

اگر می خواهید به باغ فردوس بروید، می توانید از خودروی شخصی، بی آر تی یا مترو استفاده کنید. اول اینکه جای پارک در باغ فردوس وجود ندارد. پس باید در کوچه های اطراف جای پارک پیدا کنید که چندان کار ساده ای نیست.
اگر رفتن به باغ فردوس تهران با مترو را انتخاب کنید، می توانید ابتدا می توانید از طریق خط یک مترو به ایستاگاه تجریش بروید. سپس از میدان قدس خارج شوید و با ۲۰ دقیقه پیاده روی به باغ فردوس تهران برسید. البته اگر علاقه ای به پیاده روی ندارید، اتوبوس های بی آر تی و تاکسی هم در مسیر شما هستند. رفتن به باغ فردوس با کمک بی آر تی نیز بسیار ساده است. فقط کافیست که از طریق اتوبوس های تجریش – راه آهن به سمت عمارت بروید و در ایستگاه باغ فردوس، از اتوبوس پیاده شوید.

سوالات متداول

ساعت بازدید از باغ فردوس تهران چگونه است؟

جالب است که بدانید باغ فردوس تهران در روزهای شنبه و ایام سوگواری تعطیل است. پس شما می توانید یکی از روزهای یکشنبه تا جمعه را برای بازدید از این باغ انتخاب کنید. ساعت بازدید از باغ فردوس، از ۱۰ صبح تا ۱۸ شب است.


قیمت ورودی باغ فردوس چقدر است؟

قیمت ورودی باغ فردوس در هر سال متفاوت است. در حال حاضر، بازدیدکنندگان داخلی می توانند با ۵ هزار تومان و بازدید کنندگان خارجی می توانند با ۳ هزار تومان به باغ وارد شوند. برای بازدیدهای دانشجویی و گروهی تخفیف لحاظ می شود و بلیط ورودی به ۳ هزار تومان می رسد.


سخن پایانی
اگر می خواهید از باغ فردوس تهران دیدن کنید، همین حالا دست به کار شوید. این باغ جذاب با عمارت قدیمی خودش، شما را مسحور خواهد کرد. فقط کافیست که در یکی از روزهای یکشنبه تا جمعه به باغ فردوس بروید و از زیبایی این باغ و عمارت آن شگفت زده شوید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط