بارش باران و کاهش محسوس دما در ۵ استان کشور طی امروز

بارش باران و کاهش محسوس دما در ۵ استان کشور طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما و بارش باران در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی طی امروز خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، اظهار کرد: امروز در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی افزایش ابر، بارش باران و گاهی رعد و برق و وزش باد همراه با کاهش محسوس دما (۶ تا ۱۰ درجه) رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه جمعه و شنبه در استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد، ادامه داد: همچنین طی سه روز آینده برای ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان و ارتفاعات شمالی هرمزگان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده و احتمال رعد و برق دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان، طی سه روز آینده برای استان‌های واقع در نوار شرقی کشور، برخی نواحی مرکز و استان‌های ایلام و خوزستان وزش باد شدید، در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

مقاله مرتبط: راه‌اندازی چندین مرکز اشتغالزایی تا پایان ۱۴۰۱ توسط سازمان رفاه

وی افزود: طی دو روز آینده دریای خزر، خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۵ شهریور) صاف و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و طی ‌شنبه (۲۶ شهریور) کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ شهریورماه) اهواز با دمای ۴۴ و ۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع: ایسنا

درباره نویسنده

مطالب مرتبط