ایده های جذاب برای دیزاین حمام

ایده های جذاب برای دیزاین حمام

حمام‌ ها یکی از مهم‌ترین نقاط خانه می‌باشند. شاید در گذشته طراحی و دیزاین داخلی حمام ‌ها از اهمیت زیادی برخوردار نبود اما در حال‌ حاضر دیزاین حمام درست به ‌اندازه‌ی دیزاین مناسب دکوراسیون داخلی منزل مهم می‌باشد. با توجه به کوچک‌تر شدن خانه‌ های امروزه، شما می‌توانید با استفاده از نکات اصولی علاوه ‌بر زیباتر کردن محیط حمام، از فضا بیشترین استفاده را ببرید. فاکتور های ساده و کوچکی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند یک دکوراسیون حمام فوق‌العاده داشته باشید و به‌ نحو احسن از ظرفیت ‌های خود بهره ببرید. اگر شما نیز کنجکاو هستید تا بیشتر در رابطه با این نکات اطلاعات کسب کنید، می‌توانید ما را تا انتهای محتوا همراهی کنید.

ضرورت دیزاین حمام و زیباسازی این نقطه از خانه چیست؟

شاید شما نیاز نداشته باشید تا از حمام خود به صورت دائم استفاده کنید، اما به‌ هر حال دوش گرفتن و شستشوی بدن یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ هایی می‌باشد که به ‌صورت یک روز در میان یا حتی در برخی موارد روزانه، شما به آن نیاز خواهید داشت. پس طراحی و ایجاد یک محیط زیبا و مناسب در حمام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. علاوه ‌بر این موضوع دیزاین حمام اصلا کار سختی نیست و شما می‌توانید با ساده‌ترین ایده ‌ها یک حمام زیبا برای خود بسازید.

بررسی ایده های جذاب برای دکوراسیون حمام

بیایید در ادامه با یکدگر نکاتی را بررسی کنیم که می‌توانند به شما کمک کنند حمام جذاب‌تر و دل‌نشین تری داشته باشید.

استفاده از آینه‌ های بزرگ را فراموش نکنید.

یکی از مهم‌ترین ایده‌ های جذاب برای دیزاین حمام استفاده از آینه ‌های بزرگ است. همه شما می‌دانید که آینه ‌ها یکی از ضروری‌ترین المان‌ ها در حمام و سرویس بهداشتی می‌باشند. اما علاوه ‌بر ضروری بودن این ابزار، شما با استفاده از آیینه‌ های بزرگ می‌توانید محیط داخلی حمام را بزرگ‌تر نشان دهید. سعی کنید که بزرگ‌ترین ابعاد ممکن برای آیینه را انتخاب کنید تا بتوانید به ‌نحو احسن از این ابزار بهره ببرید. اگر حمام شما کوچک باشد، مطمئن باشید که آینه ‌های بزرگ می‌توانند تأثیرات شگفت ‌انگیزی روی دکوراسیون حمام شما داشته باشند.

از کابینت‌ ها و شلف ها بهره ببرید

از کابینت‌ ها و شلف ها بهره ببرید

اگر فضای حمام شما کوچک است و شما به‌ ‌دنبال دکوراسیون حمام زیبا هستید، حتما استفاده از طبقه ‌ها و شلف ها را در دستور کار خود قرار دهید. معمولاً حمام‌ های کوچک فضای کافی برای استفاده از طبقه ‌های ایستاده یا کابینت بندی های بزرگ را ندارند. در این شرایط شما می‌توانید با شلف بندی ها و همچنین استفاده از کابینت‌ های کوچک، فضای مورد نیاز برای قرار دادن ابزار های آرایشی و بهداشتی را تهیه نمایید. شلف هایی که در گوشه دیوار ها قرار می‌گیرند به ‌عنوان بهترین گزینه شناخته می‌شوند زیرا فضای کمتری را اشغال می‌کنند و می‌تواند زیبایی بیشتری را به حمام شما بیفزایند.

به کفپوش و دیوارپوش در دیزاین حمام دقت داشته باشید

یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین فاکتور ها هنگام دیزاین حمام، توجه به کفپوش و دیوارپوش است. این بخش از دکوراسیون داخلی حمام هنگام ساخت حمام باید مورد توجه قرار بگیرد. اما محدودیتی برای تعویض دیوارپوش و کف‌پوش بعد از اتمام ساخت نیز برای شما وجود نخواهد داشت. به این موضوع توجه داشته باشید که در حال حاضر کفپوش و دیوارپوش های مینی ‌مال طرف‌داران زیادی دارند. رنگ‌ هایی مانند سفید و سیاه یا سفید و خاکستری، جزو آن دسته از رنگ‌ هایی هستند که می‌توانند به مینی‌ مال تر شدن ظاهر حمام شما کمک کنند. علاوه ‌بر این موارد، اگر فضای داخلی حمام شما کوچک است، به ‌هیچ ‌عنوان از رنگ‌ های تیره برای کف‌پوش و دیوارپوش بهره نبرید. هر چه رنگ‌بندی و طرح‌بندی کف‌پوش و دیوارپوش حمام شما روشن‌تر و خلوت‌تر باشد، محیط حمام بزرگ‌تر دیده خواهد شد. پس حتما به سراغ کف‌پوش و دیوارپوش هایی بروید که مطمئن هستید می‌توانند ظاهر حمام شما را زیباتر کنند.

 

روشویی و وان را در کوچک‌ترین حالت ممکن انتخاب کنید

روشویی و وان را در کوچک‌ترین حالت ممکن انتخاب کنید

در بسیاری از موارد، برای دیزاین حمام شما نمی‌توانید از وان ها استفاده کنید زیرا حمام های امروز فضای کافی برای استفاده از وان را ندارند. به ‌هر حال اگر شما به وان ها علاقه‌مند هستید، می‌توانید برای دکوراسیون حمام از وان هایی بهره‌ ببرید که به‌ صورت کوچک طراحی شده‌اند. علاوه ‌بر این موضوع، در بسیاری از موارد شما ممکن است که نیاز داشته باشید در حمام خود از توالت فرنگی و روشویی نیز بهره ببرید. خوشبختانه تولیدکنندگان این محصولات، در حال حاضر انواع متفاوتی از روشویی ها و توالت ها را در اندازه ‌های گوناگون و با طراحی‌ های مناسبی وارد بازار می‌کنند. شما می‌توانید با کمی جستجو، بهترین و مناسب‌ترین محصولات را خریداری کنید تا علاوه‌ بر مجهزتر کردن حمام، از فضا بیشترین استفاده را ببرید.

اکسسوری ها را در دکوراسیون حمام فراموش نکنید

برای داشتن یک دیزاین حمام جذاب، استفاده از انواع متفاوت اکسسوری ها ضروری می‌باشد. اکسسوری ها می‌توانند به شما کمک کنند تا محیط حمام را زیباتر کنید. استفاده از انواع مختلف تابلو های مینی‌ مال یا گلدان‌ های کوچک و حتی در برخی موارد مجسمه ‌ها، می‌تواند به شما کمک کند تا یک دکوراسیون بسیار زیبا و چشم‌ نواز برای حمام خودتان داشته باشید. بهتر است که به‌ صورت هوشمندانه‌ای اکسسوری ‌ها را انتخاب کنید و زیاد محیط حمام خود را شلوغ نکنید.

پنجره تاثیر شگفت ‌انگیزی در زیبایی دیزاین حمام خواهد داشت

شاید پرداختن به این نکته کمی عجیب باشد، اما برای داشتن دیزاین حمام زیباتر، شما می‌توانید از پنجره‌ ها بهره‌ ببرید. پنجره همواره نماد انرژی و امید است. علاوه ‌بر این موضوع، استفاده از پنجره در دکوراسیون حمام به شما کمک می‌کند تا در حمام خود از نور طبیعی بهره ببرید و این ‌موضوع می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در انرژی مثبت پخش‌ شده در حمام داشته باشد. شاید در ساختمان ‌های آپارتمانی نتوان از پنجره برای دکوراسیون حمام بهره برد. اما اگر شما خانه‌ای ویلایی دارید، حتما در حمام خود از پنجره بهره ببرید تا بتوانید از ویژگی‌ های منحصر به ‌فرد نور طبیعی و یک هواکش مناسب در حمام بهره ببرید.

 

بخش‌بندی ها را جدی بگیرید

برای داشتن دیزاین حمام زیبا شما باید از بخش‌بندی های متفاوت و متنوع بهره ببرید. این بخش بندی ها می‌توانند با استفاده از پرده‌ ها یا دیوار های شیشه‌ای ایجاد شوند. برای مثال اگر شما می‌خواهید که از روشویی و دستشویی نیز در حمام خود بهره ببرید، قاعدتاً قسمتی از حمام که در آن دوش نصب می‌شود باید جدا باشد. جداسازی بخش ‌ها علاوه‌ بر کمک به استفاده مناسب‌تر از فضای موجود، به شما کمک می‌کند تا محیط حمام خود را تمیزتر و مرتب‌تر نگه دارید.

به جزئیات برای دکوراسیون حمام توجه کنید

جزئیات در طراحی محیط ‌های کوچک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای داشتن دیزاین حمام زیباتر به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما به جزئیات توجه زیادی داشته باشید. برای مثال اگر شما میخواهید که از گلدان‌ ها در حمام بهره ببرید، بهتر است که به سراغ گل‌ هایی بروید که در محیط ‌های تاریک و مرطوب می‌توانند به‌ خوبی رشد کنند. گیاهان این ‌چنینی نه‌ تنها می‌توانند باعث زیباسازی فضا شوند، بلکه می‌توانند انرژی مثبت را در هوا پخش ‌کنند و آلودگی ‌ها را نیز جذب کنند.

علاوه ‌بر این موارد، شما می‌توانید با استفاده از انواع متفاوت خوش ‌بو کننده‌ ها، بوی رطوبت حمام را بگیرید و به‌ جای آن یک رایحه خوش ‌بو را هنگام وارد شدن به حمام حس کنید. توجه به نکات ریز این‌ چنینی شاید در دید اول زیاد مهم به‌ نظر نرسد، اما می‌تواند تا حد بسیار زیادی در زیباتر شدن دکوراسیون حمام شما تاثیر گذار باشد. علاوه‌ بر این موارد، چینش درست ابزار ها در شلف ها و بخش ‌بندی های متفاوت حمام نیز می‌تواند تاثیر شگفت‌ انگیزی در زیبایی این محیط داشته باشد.

 

به نورپردازی درست هنگام دیزاین حمام توجه داشته باشید

نورپردازی برای دیزاین حمامیکی از فاکتور های بسیار مهمی که در دکوراسیون حمام توجه به آن ضرورت دارد، نورپردازی مناسب است. نورپردازی تاثیرات شگفت ‌انگیزی در بهبود زیبایی دیزاین حمام شما خواهد داشت. علاوه‌ بر استفاده از منابع نور اصلی، شما می‌توانید برای زیبایی بیشتر از برخی لامپ ‌های مینی‌ مال و کوچک نیز رو به‌ روی آینه و در گوشه ‌کنار حمام بهره ببرید. برای مثال آباژور های دیواری یا حتی لامپ های ریسه ای که در دور قاب آینه شما تعبیه می‌شوند، می‌توانند تا حد بسیار زیادی حمام شما را زیباتر کنند.

سخن پایانی

به ‌طور کلی برای داشتن دیزاین حمام فوق‌العاده زیبا و جذاب، در مرحله اول شما باید محیط حمام را به ‌طور کامل بررسی کنید. بعد از بررسی محیط، شما می‌توانید با ایده‌پردازی های متفاوت از میان فاکتور های موجود بهترین گزینه را انتخاب کنید و روند دکوراسیون حمام را شروع کنید. به این‌ موضوع توجه داشته باشید که هر چه محیط حمام خلوت‌تر و جمع ‌و جورتر باشد، حمام زیباتر و مدرن‌تر خواهد بود. پس اگر به سبک مینی ‌مال و مدرن علاقه‌مند هستید، حتما فضای حمام را خلوت نگه دارید.

با استفاده از رنگ‌ های روشن شما می‌توانید محیط حمام را دل‌نشین تر کنید و انرژی مثبت زیادی هنگام دوش گرفتن داشته باشید. به ‌طور کلی توجه به نکات ساده این ‌چنینی می‌تواند به شما کمک کند تا حد بسیار زیادی در زمینه چینش حمام خودتان موفق‌تر عمل کنید و از فضای کوچک بیشترین استفاده را ببرید. برای چیدن تخصصی‌تر حمام، شما می‌توانید از متخصصان دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. ‌این متخصصان می‌توانند به شما کمک کنند راحت‌تر از ایده‌ هایی که به ذهنتان می‌رسد بهره ببرید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط