اپرا رسماً به ChatGPT مجهز می‌ شود

اپرا رسماً به ChatGPT مجهز می‌ شود

هوش مصنوعی ChatGPT در ابتدا در اپرا قابلیت خلاصه‌سازی صفحات را خواهد داشت.
چت‌بات ChatGPT در اواخر سال ۲۰۲۲ آغازگر تغییر بزرگی بود. حالا در ابتدای سال ۲۰۲۳ شرکت‌های مختلفی سعی دارند از فناوری‌های مشابه این هوش مصنوعی در محصولات خود استفاده کنند. اپرا جدیدترین مرورگری است که ChatGPT را در پنلی در کنار مرورگر خود در اختیار کاربران قرار خواهد داد.
به‌دنبال گزارش‌هایی که دراین‌باره منتشر شده بود، اپرا حالا رسماً اعلام کرده است که چت‌بات ChatGPT را به مرورگر خود اضافه می‌کند. این هوش مصنوعی در یک سایدبار یا نوار کناری در نسخه‌های دسکتاپ و موبایل این مرورگر قرار می‌گیرد.

مهم‌ترین کارکرد این آپدیت ظاهراً در ابتدا برای خلاصه‌سازی صفحات وب خواهد بود. درواقع اپرا دکمه‌ای به نام Shorten را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا محتوای هر صفحه را به‌طور خلاصه دریافت کنند. بااین‌حال، این شرکت وعده داده است که این قابلیت‌ها به همین‌جا ختم نخواهند شد و در آینده باید منتظر امکانات بیشتری برای استفاده از ChatGPT باشیم.

بیشتر بخوانیم: چت‌ بات Bard گوگل رقیب ChatGPT

ChatGPT به‌زودی برای همه کاربران اپرا عرضه می‌شود

ChatGPT به‌زودی برای همه کاربران اپرا عرضه می‌شود


این چت‌بات هنوز برای همه کاربران اپرا در دسترس قرار نگرفته است. «جن استاندل»، معاون بازاریابی و ارتباطات اپرا می‌گوید ChatGPT به‌زودی به نسخه‌های مختلف مرورگر این شرکت اضافه می‌شود. بااین‌وجود، مشخص نیست که این اتفاق دقیقاً چه زمانی رخ خواهد داد.
این اتفاق در شرایطی می‌افتد که مایکروسافت چند روز پیش از نسخه جدید موتور جستجوی بینگ و مرورگر اج رونمایی کرد. نسخه جدید اج هم دارای سایدباری است که دسترسی به نسخه پیشرفته‌تر ChatGPT را فراهم می‌کند و علاوه بر خلاصه‌کردن صفحات، می‌تواند امکانات دیگری را در اختیار شما بگذارد.

بیشتر بخوانیم:

پاسخ اشتباه هوش مصنوعی بینگ به سؤالات

رونمایی OpenAI از API مدل ChatGPT

گوگل هم در واکنش به ChatGPT و مایکروسافت از مدل هوش مصنوعی دیگری به نام Bard پرده برداشت که درواقع یک نسخه سبک‌تر از هوش مصنوعی LaMDA است و به‌زودی به موتور جستجوی این شرکت اضافه خواهد شد.
حالا باید منتظر باشیم تا ببینیم که آیا موزیلا هم برای مرورگر فایرفاکس راهبرد مشابهی را در پیش خواهد گرفت یا خیر.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط