موسوی: پشیمانم که به تیم ملی والیبال برگشتم/ ماشین کشاورزی نیستیم؛ امکانات اردو اسفبار است

موسوی: پشیمانم که به تیم ملی والیبال برگشتم/ ماشین کشاورزی نیستیم؛ امکانات اردو اسفبار است

محمد موسوری (ملی‌پوش والیبال) از شرایط اردوی این تیم به شدت انتقاد کرد و گفت: پس از ۵۷ روز پرفشار در مسابقات خارج از کشور، فدراسیون به بازیکنان فقط ۱۸ میلیون تومان پاداش داد.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سیدمحمد موسوی مدافع وسط باتجربه تیم ملی والیبال ایران که پس از مدتی غیبت دوباره به اردوی تیم ملی دعوت شده بود، پس از تمرین عصر امروز (پنجشنبه) تیم ملی اظهار داشت: من از سال گذشته با بهروز عطایی در ارتباط بودم. او به من گفت که تیم ملی برای انسجام فکری و فنی به من نیاز دارد و من هم به همین خاطر وارد اردو شدم. البته برایم خیلی سخت بود که پس از مدت‌ها دوری از مسابقه وارد تمرینات شوم، اما به خاطر توصیه مادرم به اردو آمدم، با این وجود الان پشیمانم.

وی ادامه داد: من همیشه با تمام توانم برای تیم‌هایی که در آن بازی کرده‌ام، به میدان رفته‌ام و همیشه تلاش کردم مثمرثمر باشم. در مورد تیم ملی نیز فکر کردم می‌توانم به تیم کمک کنم و فقط به خاطر تیم ملی به اردو برگشتم.

موسوی گفت: متأسفانه شرایط ادامه دادن تمرینات و ماندن در اردو را ندارم. من باید دلم جایی باشد که در آن کار می‌کنم تا بتوانم تمام توانم را به کار بگیرم. متأسفانه شرایط قلبی کمک به تیم ملی را ندارم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در این مجموعه صداقتی نمی‌بینم و هیچ چیز سر جای خودش نیست. حتی مکمل و پروتئین هم در اردوی تیم ملی وجود ندارد. فیزیوتراپی هم که بازیکنان با آن راحت باشند، در اردو نیست. در مجموع شرایطی نداریم که بتوانیم با بزرگان والیبال جهان رقابت کنیم. مردم باید واقعیت‌ها را بدانند؛ شرایط در اینجا اسفبار است و هیچکس به دیگری اعتماد ندارد و راست نمی‌گوید. من این شرایط را پیش از این از زبان بازیکنان شنیده بودم و حالا آن را حس می‌کنم.

موسوی عنوان کرد: دوست داشتم به عطایی بگویم نمی‌توانم تمرین کنم. از طرفی نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم، چون صحبت کردن از همه جزئیات نیاز به زمان زیادی دارد. الان هم صادقانه می‌گویم که نمی‌توانم به تیم ملی کمک کند. سیاسی‌کاری زیادی در تیم ملی انجام می‌شود. این بازیکنان استعدادهای بی‌نظیری هستند که ارزش زیادی برای سرمایه‌گذاری دارند. آنها به معنای واقعی کلمه طلا هستند و از نسل ما قطعاً بهتر خواهند شد و تنها نیاز به تجربه دارند.

وی اظهار داشت: در یک تیم مدیریت و امکانات بسیار مهم است. من در حال حاضر بهترین شرایط را دارم و تصمیمی برای خداحافظی نگرفته‌ام. به اعتقاد خودم که می‌توانم بعدها به تیم ملی کمک کنم. متأسفانه برخی فکر می‌کنند که ما ماشین کشاورزی هستیم و فقط نیاز به استارت زدن داریم، در حالی که شخصیت ما باید حفظ شود.

موسوی گفت: امروز ظهر تصمیمم را گرفتم و به هیچ عنوان احساسی نیست، چون در مورد آن خیلی فکر کردم. از حضور مجدد در تیم ملی پشیمان شده‌ام و همانطور که گفتم، فقط به خاطر حرف مادرم به اردو آمدم. به این ترتیب در مسابقات قهرمانی جهان حاضر نخواهم بود.

وی ادامه داد: من شاید صدای سایر بچه‌هایی باشم که تحت فشار هستند. تیم ملی حدود ۵۷ روز پرفشار را در مسابقات خارج کشور گذراند، ولی فدراسیون به بازیکنان فقط ۱۸ میلیون تومان پاداش داد که از حقوق یک کارگر زحمتکش هم کمتر است. پول مثال کوچکی در مورد شرایط بازیکنان در تیم ملی است. من به هیچ عنوان دنبال حاشیه‌سازی نیستم و مطمئنم که بازیکنان حرف‌هایم را درک خواهند کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: متأسفانه بازیکنان حمایت نمی‌شوند و سیستم با بازیکنان روراست نیست. آنها در مسابقاتی که پشت سر گذاشتند، با تمام قوا جنگیدند، چون اگر نمی‌جنگیدند به چنین موقعیتی دست پیدا نمی‌کردند. در حال حاضر امکانات و شرایط کشورهای شرق آسیا مثل چین تایپه از ما بهتر است.

وی تصریح کرد: امکانات امسال در اردو در حد فاجعه است و حس خوبی به ما نمی‌دهد. بچه‌ها نیز از چنین شرایطی ناراضی هستند. مطمئن باشید اگر نتیجه‌ای در مسابقات قهرمانی جهان حاصل شود، به خاطر تلاش این بازیکنان است.

وی در پایان تأکید کرد: تصمیمی که گرفتم، هیچ ارتباطی به کنار گذاشتن امیر خوش‌خبر از از سرپرستی تیم ملی نداشت، ولی برای گرفتن تصمیم با او مشورت کردم. خوش‌خبر تأکید داشت که به تیم ملی برگردم.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *