تست دوپینگ امیرحسین توخته مثبت اعلام شد

تست دوپینگ امیرحسین توخته مثبت اعلام شد

ملی‌پوش والیبال ایران به دلیل دوپینگ نمی‌تواند تیمش را در نیمه نهایی لیگ برتر والیبال همراهی کند. او احتمالا با محرومیت یک ساله مواجه خواهد شد.
به گزارش “ورزش سه”، امیرحسین توخته یکی از بازیکنان خوب تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌ها و پس از آن قهرمانی جهان بود. این بازیکن در لیگ امسال نیز زیر نظر بهروز عطایی در باشگاه لبنیات هراز آمل توپ می‌زند و اتفاقا نمایش‌های خوبی را از خود ارائه داده است.

با شروع مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال ایران، کمیته مبارزه با دوپینگ به شکل دقیق و کاملاً با وسواس از بازیکنان حاضر در مسابقات تست دوپینگ گرفته و تقریباً در هفته اخیر هر روز این اتفاق رخ داده است.

در همین راستا، چند روز پیش یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرد که تست دوپینگ امیرحسین توخته، بازیکن ملی‌پوش والیبال ایران، مثبت شده و او احتمالا تا دو سال محروم خواهد شد. در ابتدا پیگیری‌های حاکی از آن بود که توخته به خاطر مشکل کلیوی از دارویی استفاده کرده که باعث شده تست او مثبت شود. در ادامه گفته شد که این بازیکن به زودی مستندات پزشکی تکمیلی خود را ارائه خواهد داد و خطری به لحاظ محرومیت وی را تهدید نمی‌کند.
با این حال دقایقی پیش خبری شوکه‌کننده به دست ما رسید و مشخص شد که امیرحسین توخته دیدار نیمه نهایی لیگ برتر والیبال را از دست داده و نمی‌تواند در ترکیب هراز آمل مقابل پیکان به میدان برود. در واقع دلیل این اتفاق مسئله دوپینگ توخته بوده و به نظر می‌رسد که مستندات او کافی نبوده است.

تست مثبت توخته

همچنین پیگیری‌های ما حکایت از آن دارد که به احتمال زیاد امیرحسین توخته حدود یک سال با محرومیت مواجه خواهد شد. این اتفاق در درجه اول یک شوک بزرگ برای بهروز عطایی محسوب می‌شود که تیمش امروز در نیمه نهایی لیگ برتر والیبال به مصاف تیم پر ستاره و قدرتمند پیکان خواهد رفت. همچنین تیم ملی والیبال نیز از این موضوع متضرر خواهد شد چرا که توخته جزو بازیکنان کلیدی ایران به حساب می‌آید.

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط