۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال به حمل و نقل عمومی تهران افزوده می‌شود

۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال به حمل و نقل عمومی تهران افزوده می‌شود

بهرام نکاحی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران اعلام کرد: ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران اضافه می‌شود.
وی گفت: طبق آنچه دولت و خودروساز قول داده فکر می‌کنم ۲ هزار و ۵۰۰ اتوبوس تا پایان سال تحویل دهند.
نکاحی در پاسخ به این سوال که آیا تولیدکنندگان داخلی امکان تولید اتوبوس ۲ کابین دارند یا خیر بیان کرد: ما در داخل کشور تولید اتوبوس ۲ کابین هم داریم؛ باید بهره بردار به تولید کننده سفارش دهد و بر اساس سفارش محصول، تولید کننده آن را خواهد ساخت.
وی که درحال بازدید از هجدهمین نمایشگاه حمل و نقل، عمران و خدمات شهری بود، در مورد این نمایشگاه گفت: نمایشگاه بسیار خوبی است و همین که نمایشگاه حمل و نقل و موضوعات وابسطه برگزار شده به این معناست که توجه مسئولان و متولیان به موضوع حمل و نقل جدی تر از گذشته است.

2500 دستگاه اتوبوس تا پایان سال به حمل و نقل عمومی تهران افزوده می‌شود
وی با اشاره به انقلاب صنعتی و تحولات دنیا افزود: امروز زندگی مردم به صورت مستقیم با موضوع حمل و نقل پیوند خورده و امیدواریم این ظرفیت‌های داخلی بتواند در مسیر بهبود کیفیت زندگی مردم نقش بسزایی داشته باشد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران افزود: حمل و نقل مثلثی است که ۳ ضلع؛ تولید کننده یا تامین کننده سخت افزار، بهره‌بردار و یک ضلع مردم به عنوان ذی‌نفع یا استفاده کننده را دارد.
نکاحی بیان کرد: اگر تولیدکننده نتواند اتوبوس تولید کند، بهره‌بردار نمی‌تواند اتوبوس تامین کند و اگر تولید کند و من بهره بردار نتوانم خرید کنم، تولید کننده ضرر می‌کند و در هر ۲ صورت مردم دچار مشکل می‌شوند.

بیشتر بخوانیم: کاهش سرفاصله قطارهای شهری به ۳.۵ دقیقه

وی افزود: این اتفاق در دهه گذشته رقم خورده و ‌بسیاری از تولید کنندهای کشور زمین گیر شده‌اند و خط‌های تولید آن‌ها نیز تعطیل شده است.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران افزود: امروز باتوجه به وضعیتی که داریم نگاه مناسب به حمل و نقل ایجاد شده و همه به دنبال احیای ظرفیت داخلی هستند.

منبع: فارس

درباره نویسنده

مطالب مرتبط