افزایش نسبی دما در اغلب نقاط کشور/ خیزش گرد و خاک در برخی نواحی

افزایش نسبی دما در اغلب نقاط کشور/ خیزش گرد و خاک در برخی نواحی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه طی پنج روز آینده در اغلب نقاط کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود، از کاهش کیفیت هوا و خیزش گرد و خاک در برخی نقاط کشور در روزهای آینده خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی پنج روز آینده در اغلب نقاط کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود، درباره وضعیت جوی کشور طی دو روز آینده، اظهار کرد: در دو روز آینده در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، در سه روز آینده نیز در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور پدیده غبار موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

وی همچنین افزود: در پنج روز آینده برای نوار شرقی و بخش‌هایی از جنوب کشور وزش باد شدید و در نواحی مستعد خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود و امروز شرق دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۵ شهریور) صاف و در برخی ساعت‌ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و طی ‌یکشنبه (۶ شهریور) صاف و در برخی ساعت‌ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۴ و ۵ شهریور) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط