تلگرام برای افزایش امنیت کاربران، احتمالا ورود به اکانت با تاییدیه ایمیلی را ممکن می‌کند

تلگرام برای افزایش امنیت کاربران، احتمالا ورود به اکانت با تاییدیه ایمیلی را ممکن می‌کند

بر اساس جدیدترین گزارش‌ها، تلگرام ظاهرا در حال کار روی قابلیت جدیدی است که به کاربران کمک می‌کند از اکانت‌های خود محافظت کنند. این قابلیت اجازه خواهد داد تا اکانت خود را به یک آدرس ایمیل وصل کنید و هر بار که می‌خواهید وارد دستگاه شوید، برای تایید حساب خود از آن کمک بگیرید.

«الساندرو پالوزی»، توسعه‌دهنده و متخصص مهندسی معکوس اپلیکیشن‌ها در پستی در صفحه توییتر خود تصویری از این ویژگی را به اشتراک گذاشته که البته هنوز در دست توسعه قرار دارد. در این تصویر پیداست که می‌توانید برای ارتقای امنیت حساب تلگرام خود آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید یا با حساب گوگل وارد شوید.

اتصال اکانت تلگرام به ایمیل برای افزایش امنیت

او همچنین در پست دیگری نشان داده که وقتی ایمیل خود را وارد کردید، تلگرام می‌گوید این پیام‌رسان در هنگام لاگین کردن به برنامه از روی دستگاه‌های جدید، هر بار از این آدرس استفاده خواهد کرد. در این اسکرین شات پیداست که امکان تغییر آدرس ایمیل هم وجود دارد.

تغییر آدرس ایمیل متصل به اکانت تلگرام

مقاله مرتبط: پاول دورف: ۷۰ درصد نام‌های کاربری تلگرام را ایرانی‌ها رزرو کرده بودند

تلگرام امنیت اکانت‌ها را افزایش می‌دهد

تلگرام در حال حاضر از شیوه احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند برای ورود به حساب خود گذرواژه‌ای معین کنند تا دسترسی به اکانت بدون ورود این گذرواژه میسر نباشد. ولی استفاده از گذرواژه ثابت هم معایب خودش را دارد و نمی‌تواند به اندازه تایید از طریق ایمیل امنیت کاربر را ارتقا دهد.
چندی پیش در گزارش‌ها مشخص شد که پیامک کد ورود به تلگرام به دست کاربران ایرانی نمی‌رسد و بسیاری نگران بودند که با خروج از حساب کاربری خود دیگر امکان ورود مجدد به اکانت‌شان را نداشته باشند. حالا ظاهرا تلگرام با این قابلیت می‌خواهد به نحوی تازه دسترسی به حساب‌ها را تضمین کند تا شاید این امکان وجود داشته باشد که حتی بدون نیاز به وارد کردن کد تایید از طریق پیامک یا از داخل خود برنامه، بتوانید از طریق تاییدیه ایمیل به این پیام‌رسان دسترسی پیدا کنید.
منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط