افتتاح ایستگاه‌ هاى باقیمانده شبکه مترو تهران تا پایان سال ۱۴۰۲

افتتاح ایستگاه‌ هاى باقیمانده شبکه مترو تهران تا پایان سال ۱۴۰۲

طى بازدیدى که با حضور مهندس جلال بهرامى معاون حمل و نقل و ترافیک شهردارى تهران، سیدمحمد آقامیرى عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شوراى شهر، مسعود درستى مدیرعامل شرکت مترو تهران و پیمانکاران و مشاوران احداث ایستگاه‌هاى بخش میانى خط ۶ مترو صورت گرفت، مباحثى در خصوص عملیات عمرانى باقیمانده و همچنین روند تجهیز ایستگاه‌هایى که در اولویت بهر‌ه‌بردارى قرار دارند، مطرح ‌شد.

بیشتر بخوانیم: اخذ پول در پارک حاشیه‌ای خیابان‌های پایتخت بابت چه خدمتی است؟

مدیرعامل شرکت مترو تهران در پایان این بازدید با اشاره به تمرکز تمام ارکان مرتبط مدیریت شهرى پایتخت بر اتمام هرچه سریعتر ایستگاه‌هاى باقى‌مانده شبکه مترو گفت: تکمیل ایستگاه‌هاى خطوط ۶ و ۷ از آن درجه اهمیت برخوردار است که شهردار تهران از تیر ماه تاکنون، دو بار شخصاً از آخرین وضعیت ایستگاه‌هاى باقى‌مانده، بازدید میدانى به‌عمل آورده‌اند. در بازدید اخیر ایشان نیز دستوراتى مبنى بر تسریع روند پیشرفت عملیات اجرایى ایستگاه‌ها صادر شد و مقرر گردید شهرداران مناطق مرتبط، همکارى جدیترى در این زمینه داشته باشند.

مترو تهران
درستى در ادامه افزود: بى‌تردید با تامین به موقع منابع مالى وهمکارى بیشتر مناطق، این امکان وجود دارد که ایستگاه‌هاى باقى‌مانده در خطوط ۶ و ۷ تا پایان سال ۱۴۰۲ به بهره‌بردارى برسند تا شبکه خطوط هفتگانه تکمیل شوند. این در‌ حالیست که هم‌ اکنون ۲ ایستگاه در خط ۷ و نیز ۱۴ ایستگاه در خط ۶ باقى‌مانده و پیشرفت عملیات ساختمانى آنها به طور میانگین حدود ۸۰ درصد است.

بیشتر بخوانیم: برنامه شهرداری تهران برای راه‌اندازی خطوط تراموا

در بازدید صورت گرفته از ایستگاه‌هاى میانى خط ۶ مترو که تکمیل هرچه سریعتر آنها در مصاحبه اخیر شهردار تهران نیز مورد تاکید قرار گرفت، ۶ ایستگاه تربیت مدرس، کارگر، بوستان لاله، میدان حضرت ولیعصر(عج)، میدان شهداى هفتم تیر و بهار شیراز به صورت میدانى مورد بررسى قرار گرفت و دست‌اندرکاران امر به بیان شرایط لازم براى تسریع عملیات اجرایى ایستگاه‌ها پرداختند.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط