اعلام نتایج اولیه کنکور هفته آینده

اعلام نتایج اولیه کنکور هفته آینده

رئیس سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ هفته آینده اعلام می‌شود.
به گزارش حستایل و به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عبدالرسول پورعباس اظهار کرد: نوبت نخست کنکور ۱۴۰۲، پنجشنبه ۲۹ دی‌ماه آغاز شد و نتایج اولیه نوبت اول کنکور تا اوایل هفته آینده و بعد از برگزاری آزمون‌ ارشد و دکتری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

وی افزود: نمرات خام داوطلبان نیمه اسفند اعلام می‌شود و در این مرحله تراز اعلام نخواهد شد و پس از اعلام سوابق تحصیلی از سوی آموزش و پرورش، نمره کل داوطلبان اعلام خواهد شد.
رئیس سازمان سنجش گفت: انتخاب رشته کنکور نیز در تابستان ۱۴۰۲ انجام می‌شود البته از داوطلبان می‌خواهیم که هر دو نوبت کنکور را جدی بگیرند چون ممکن است برخی داوطلبان بتوانند در نوبت اول به نتیجه خوب دست یابند.

بیشتر بخوانیم: شناسایی فردی که سؤالات کنکور تجربی را منتشر کرد

نتایج اولیه کنکور

رئیس سازمان سنجش با اشاره به تاثیر قطعی اینترنت در کاهش تقلب در کنکور سراسری گفت: قطعی اینترنت اثرگذار و باعث آرامش داوطلبان و خانواده‌ها شد، بررسی ما نشان می‌دهد که در چند کشور از جمله چین که کنکور مانند ایران دارند با استفاده از جمر یا مسدود کننده و سیگنال کورکن، در زمان برگزاری کنکور اختلال اینترنت ایجاد می‌کنند.

پورعباس خاطرنشان کرد: برای آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری سال۱۴۰۲ قطعی اینترنت نخواهیم داشت البته تقاضای قطع اینترنت برای نوبت دوم کنکور در تیر ماه ۱۴۰۲ را به دولت ارائه خواهیم کرد.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط