اعداد و ارقام باورنکردنی گاوی

اعداد و ارقام باورنکردنی گاوی

ستاره ۱۸ ساله بارسلونا به واسطه درخشش های اخیر خود، با یک افزایش قیمت سرسام آور مواجه شده است.
به گزارش “ورزش سه”، گاوی بدون شک مرد اول فینال سوپر جام فوتبال اسپانیا بود. در شبی که لواندوفسکی، بنزما، وینیسیوس و پدری هم عملکرد خوبی داشتند، این بازیکن جوان اندلسی بود که با نمایشی خیره کننده، همه چشم ها را به سمت خود خیره کرد. ویژگی‌های فنی، انگیزه‌ی بیش از حد، چابکی، سرعت، تحرک، سربالا بودن، فداکاری دفاعی و قدرت بالا ویژگی های منحصربفردی بودند که گاوی را از بقیه جدا کرده بود.
او با وجود اینکه تنها ۱۸ سال سن دارد، پیراهن شماره ۳۰ به تن می کند و کارت بازی تیم جوانان دارد اما به واسطه بازی درخشانش، تحسین کل دنیا را برانگیخته است.
بارسلونا در فصل ۱۶-۲۰۱۵ گاوی را در ازای ۱۰ هزار یورو از تیم جوانان بتیس به خدمت گرفت. او در مدت چند سال رشد کرد و خیلی زود به حدی از کیفیت فنی رسید که حالا در ۱۸ سالگی، ترانسفر مارکت روی اتیکت قیمتش عدد شگفت انگیز ۹۰ میلیون یورو را زده است.
ژاوی در پایان دیدار پایانی سوپرجام با تحسین گاوی گفته بود: :«او قلب و جانش را در زمین می گذارد و بازیکنی خارق العاده است. وقتی در زمین نیست، همیشه حس بدی به من دست می دهد.»

بیشتر بخوانیم: بازیکن سابق اوساسونا در فولاد

تحسین گاوی توسط ژاوی


بوسکتس، کاپیتان بارسا هم وصف جالبی از عملکرد هم تیمی ۱۸ ساله اش در پایان فینال سوپرجام داشت:«گاوی مثل یک جانور است. او یک لحظه توقف نمی کند و از نفس نمی افتد. همه از قبل به توانایی های گاوی واقف بودیم و می دانستیم که او چگونه بازی می کند. گاوی بسیار جوان است و بسیاری از همسن های او اکثرا در تیم جوانان حضور دارند. او سطحی باورنکردنی از فوتبال را با پاس گل ها و گل های خود ارائه می دهد.»
آماری که گاوی مقابل رئال مادرید در فینال سوپرجام به جای گذاشت، قابل توجه است. او روی هر سه گل تاثیر گذار بود (دو پاس گل و یک گل )، ۴۳ پاس موفقیت آمیز ارسال کرد، ۴ خطا به دست آورد و علی‌رغم قد کوتاهش در ۳ نبرد هوایی برنده شد تا لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا نیز لب به تحسین او گشوده ستاره ۱۸ ساله آبی اناری ها را شایسته دریافت جایزه MVP فینال سوپرجام بداند.
با توجه به در پیش گرفتن چنین روندی، باشگاه بارسلونا در تلاش است تا گزینه های جذابی برای همکاری طولانی مدت، پیش روی گاوی گذاشته و او را برای ادامه حضور در نوکمپ ترغیب کند.
لوئیس انریکه نیز در تیم ملی اسپانیا جای ویژه ای برای گاوی در نظر گرفته و پیش از این بارها با تمجید از او، ستاره جوان بارسا را بازیکنی دانسته بود که عملکردی فراتر از حد تصور ارائه می کند و شخصیت و شرایط بدنی قابل توجهی دارد. همین موضوع باعث شده تا ستاره ۱۸ ساله فوتبال اسپانیا، ۱۷ بازی ملی برای تیم ملی کشورش انجام دهد؛ او در این بازی ها، سه بار نیز موفق به گلزنی شده است.

بیشتر بخوانیم: اعلام نامزدهای بهترین‌های سال ۲۰۲۲ فیفا

گاوی


انریکه برای اولین بار از گاوی، زمانی که ۱۷ سال و دو ماه و یک روز داشت استفاده کرد. او حالا در این سن کم، یک سوپرجام اسپانیا را برده و تجربه حضور در جام جهانی را با خود یدک می کشد؛ برای جاه طلبی های او سقفی تعیین نشده و با توجه برخی توانایی های خارق العاده، جاه طلبی، رقابت پذیری و فیزیک بدنی خاص، آینده ای طلایی برایش پیش بینی می شود.

منبع: ورزش۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط