اخذ پول در پارک حاشیه‌ای خیابان‌های پایتخت بابت چه خدمتی است؟

اخذ پول در پارک حاشیه‌ای خیابان‌های پایتخت بابت چه خدمتی است؟

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به این سؤال پاسخ داد که چرا شهروندان باید در ازای پارک خودروی خود در حاشیه یک خیابان و بدون دریافت هیچ خدمتی، مبلغی در حدود ۲۰ هزار تومان برای حدود ۸ ساعت پارک خودرو پرداخت کنند؟!
سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره فرایند اجرای مدیریت پارک حاشیه‌ای در پایتخت اظهار کرد: این طرح شورای ترافیک است و در قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی آمده است و شورای نیز بر اساس آن عمل می‌کند.
وی با اشاره به اجرای مدیریت پارک حاشیه‌ای به دوشکل مکانیزه و استفاده از برخی افراد تحت عنوان پارکبان تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، شهرداری تهران ملزم و مکلف شده است که علاوه بر دریافت نرخ پارک حاشیه‌ای بر اساس تعرفه جدید، نسبت به گسترش محدوه‌های اجرای این طرح در ۲۲ منطقه از شهر اقدام کند.

ببشتر بخوانیم: برنامه شهرداری تهران برای راه‌اندازی خطوط تراموا
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پاسخ به این سؤال که بسیاری از شهروندان از اجرای این طرح ناراضی هستند چرا که باید در ازای پارک خودروی خود در حاشیه یک خیابان و بدون دریافت هیچ خدمتی، مبلغی در حدود ۲۰ هزار تومان برای حدود ۸ ساعت پارک خودرو پرداخت کنند، گفت: به هر ترتیب زمانی که فردی بخواهد از فضای خیابان برای پارک خودرو خود استفاده کند، باید هزینه‌ای پرداخت کند و این کار نیز براساس نگاه عدالت‌محورانه انجام می‌شود!
تشکری هاشمی خاطرنشان کرد: اینکه در طرح مدیریت پارک حاشیه‌ای بگونه‌ای القاء شود که در این طرح پارکبانانی هستند که مراقبت از خودروی شهروندان را داشته باشند و مراقب باشند که خودرو اشاره شده تصادف نکند، درست نیست چرا که ساز و کار این مسئله هم مشخص است و بیمه‌ها در این زمینه مسئولیت دارند چرا که با تعرفه ۲ تا ۳ هزار تومان نمی‌توان انتظار داشت که چنین خدماتی ارائه شود.

بیشتر بخوانیم: ایمن‌سازی شهر اولویت شهرداری تهران
وی با تأکید بر اینکه پارک حاشیه‌ای امری قانونی است و افراد باید بابت استفاده از معابر شهری هزینه‌ای را پرداخت کنند، گفت: در قانون جرائم رانندگی هم به موضوع پارک حاشیه‌ای اشاره شده است و سابقه اجرای این طرح به سال‌های دور باز می‌گردد ضمن اینکه در آینده این طرح در ۲۲ منطقه از پایتخت و معابری که مورد تصویب شورای ترافیک باشد، اجرا می‌شود.
منبع: تسنیم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط