۷ راه برای تبدیل اتاق بچه ها به بهشت سرگرم کننده

۷ راه برای تبدیل اتاق بچه ها به بهشت سرگرم کننده

بچه ها دنیای رویایی خود را دارند و دوست دارند در آن بمانند. اما اگر یک روز فرزندتان پیش شما بیاید و به شما بگوید که می‌خواهد اتاق را تغییر دهد، چه؟
قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، باید اولین قدم را برای تزئین اتاق بچه بردارید.
اگر به دنبال راه های مختلفی برای انجام آن هستید، در اینجا ۷ راه برای کمک به شما آورده شده است.

۱٫ آوردن فضای باز به داخل

مواقعی وجود دارد که فرزندان شما نمی توانند هیجان بیرون رفتن را مهار کنند، اما شما نمی توانید به آنها اجازه انجام این کار را بدهید. در چنین مواردی، کاغذ دیواری با مضمون فضای باز، مشکل را حل می‌کند.
زیبایی این کاغذ دیواری ها این است که بچه ها می توانند به خودشان بچسبند و دامنه آن مثال زدنی است. اگر بچه ها کوچک هستند والدین می توانند آنچه را که دوست دارند انتخاب کنند یا به دنبال انتخاب بچه ها باشند.

۲٫ مقداری فضا برای کتاب ها

ایجاد فضایی برای کتاب در اتاق بچه
آیا می‌دانستید که اگر می‌خواهید به کودکتان در ایجاد عادت خواندن کمک کنید، قرار دادن کتاب در اتاق کودک نقشی حیاتی دارد؟
قرار دادن کتاب ها روی میز یا کنار میز ممکن است کار درستی نباشد. بچه ها دنبال چیزهایی می روند که آنها را جذب می کند.
می توانید کابینت های چوبی با اندازه های کوچک با دهانه شفاف بسازید. همچنین، می توانید آنها را با برخی از گیاهان موجود در اتاق تزئین کنید. آنها را با اتصالاتی که توسط سازندگان مورد اعتماد لولاهای هیدرولیک ارائه شده است، محکم کنید تا جدا نشوند و باعث آسیب نشوند.
همچنین، اگر کودک شما شروع به خواندن کرده است، باید به سراغ کتاب‌های رنگارنگ با تصاویر بروید که به علاقه کودک می‌افزاید و او بیشتر به آنها ابراز علاقه می‌کند.

۳٫ برخی رنگ ها را در نظر داشته باشید.

وقتی صحبت از تشخیص نقش آنها در تغییر ظاهر و حال و هوای اتاق به میان می‌آید، رنگ‌ها دست کم گرفته می‌شوند. یک بلوک رنگ خوب برای کودک شما در اتاق ضروری است. تماشای تمام آن داستان های پری از دوران کودکی باعث شده است که هر فردی که اکنون بزرگ شده است پادشاهی خاص خود را داشته باشد. این یک چیز شگفت انگیز برای کمک به بچه ها است. هم شما و هم بچه هایتان باید کنار هم بنشینید و درباره رنگ هایی که مناسب اتاق بچه ها هستند صحبت کنید.
رنگ نارنجی یا آبی، برخی از رنگ‌های خنثی برای هماهنگی با حال و هوا و رنگ‌ها بهترین راه برای استفاده عالی از خلاقیت هستند و در عین حال اتاق بچه‌ها را به یک منطقه بازی بی‌نظیر تبدیل می‌کنند.

۴٫ دکور معلق

نورهای پری می توانند کودک درون را بیرون بیاورند.
این زیبایی آنهاست داشتن آنها در اتاق بچه ها ایده شگفت انگیزی است. سعی کنید و به دنبال مواردی باشید که می توانند در نزدیکی پنجره و پرده ها آویزان شوند.
در روز اثری مسحورکننده و در شب حالتی تابناک خواهد داشت. به غیر از چراغ ها، می توانید از چیزهای دیگری برای القای ارزش هایی مانند اشتراک گذاری و شفقت در فرزندان خود استفاده کنید.

۵٫ بازی با سقف

بازی با سقف

وقتی صحبت از تبدیل اتاق بچه ها به یک فضای سرگرم کننده می شود، می توانید از سقف های کاذب کمک بگیرید. برای استفاده موثر از این قسمت می توانید یک لایه رنگ یا طرح و نقش اضافه کنید. همچنین، مفاهیم درخشش در تاریکی سرگرم کننده هستند و برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته اند.
بنابراین، به جای انجام اصول اولیه، کمی تمایز می تواند تغییر عمده ای در اتاق کودک ایجاد کند.
همچنین، می‌توانید در شب به سراغ پروژکتورهای سبک بروید که در طول روز و شب جلوه‌های شگفت‌انگیزی روی سقف ایجاد می‌کنند.

بیشتر بخوانیم: ۱۲ ایده برای تزیین اتاق خواب

۶٫ گوشه ای برای علاقه بچه ها

هنگام تزیین و دگرگونی اتاق بچه ها، نباید فراموش کنید که به چیزی که بیشتر از همه مورد علاقه فرزندتان است توجه کنید.
به عنوان مثال، اگر کودک شما عاشق نقاشی است، می توانید یک گوشه از اتاق را به آن اختصاص دهید. قرار دادن مبلمان مناسب و سایر وسایل مانند رنگ، تخته ایستاده و بوم به علاقه کودک می‌افزاید.

۷٫ ایجاد فضای نرم

ایجاد فضای نرم در اتاق بچه
کودک شما ممکن است گوشه ای نرم برای برخی اسباب بازی ها در میان بقیه داشته باشد. فرزندتان از شما می خواهد که یک تخت یا گوشه ای در اتاق برای او ایجاد کنید. بنابراین، اگر قبل از اینکه آنها به آن اشاره کنند، این کار را انجام دهید، کمک خواهد کرد.
همچنین، اگر فرزندتان می‌خواهد در آن قسمت از اتاق وقت بگذراند، می‌توانید فضایی برای چیزهای دیگر ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که فضایی برای جا دادن وجود دارد.

در کل، اصول اولیه، مانند نورپردازی در اتاق بچه ها، نباید به خطر بیفتد، زیرا می تواند بر بینایی آنها نیز تأثیر بگذارد. بنابراین، می‌توانید روی یک لامپ گوشه LED هوشمند سرمایه‌گذاری کنید که می‌تواند فضای اتاق را روشن کند.

سخن پایانی

فرزندان شما از نورپردازی در دکوراسیون اتاق لذت خواهند برد. وقت آن است که با این مراحل با بچه ها و اتاقشان سرگرم شوید. بچه‌های شما از این تغییرات خوشحال خواهند شد، زیرا زمین بازی جدید آنها هر آنچه را که می‌خواهند خواهد داشت.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط