سامسونگ برای عرضه یک تبلت تاشو توسط اپل در سال ۲۰۲۴ آماده می‌شود

سامسونگ برای عرضه یک تبلت تاشو توسط اپل در سال ۲۰۲۴ آماده می‌شود

در حالی که شرکت‌هایی مانند سامسونگ بیشتر از قبل روی دستگاه‌های تاشو سرمایه‌گذاری می‌کنند، اپل هنوز هیچ محصولی در این دسته معرفی نکرده است. هرچند هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه غول کوپرتینویی قصد دارد در کوتاه مدت از یک گوشی تاشو معرفی کند، وجود ندارد، اما طبق گزارش‌ها، سامسونگ انتظار دارد که اپل تا سال ۲۰۲۴ یک تبلت تاشو معرفی کند.

این خبر توسط نشریه The Elec منتشر شده که از منابع خود شنیده بخش موبایل سامسونگ در ماه گذشته جلسه‌ای با تامین‌کنندگان داشته تا در مورد بازار موبایل صحبت کند. در میان بحث‌ها، نمایندگان غول فناوری کره‌ای گفته‌اند که انتظار دارند اپل اولین دستگاه تاشو خود را در دو سال آینده معرفی کند.

بیشتر بخوانیم: سامسونگ در فصل سوم ۲۰۲۲ از کاهش ۲۳ درصدی سود خود خبر داد

نکته جالب اینکه در این گزارش گفته شده که حداقل طبق پیش‌بینی سامسونگ، اولین دستگاه تاشو اپل یک گوشی نخواهد بود، بلکه غول کوپرتینویی با یک تبلت یا لپ‌تاپ تاشو وارد این بخش خواهد شد.

امیدواری سامسونگ به آینده بازار محصولات تاشو
CCS Insight نیز در گزارشی که ماه گذشته به اشتراک گذاشته شده بود، این شایعات را تایید کرده است. شرکت تحقیقاتی ادعا کرده بود که عرضه یک آیفون تاشو در این مرحله بسیار خطرناک است و برای اپل منطقی‌تر خواهد بود که این فناوری را در یک آیپد جدید مورد استفاده قرار دهد. هنوز مشخص نیست که این محصول چقدر قیمت دارد، اما تحلیلگران اعتقاد دارند که دستگاه تاشو اپل ممکن است با قیمت ۲۵۰۰ دلار وارد بازار شود.

امیدواری سامسونگ به آینده بازار محصولات تاشو

سامسونگ همچنین در جلسه خود با سرمایه‌گذاران اعلام کرد که انتظار می‌رود بازار گوشی‌های تاشو تا سال ۲۰۲۵ رشد ۸۰ درصدی داشته باشد. غول فناوری همچنین گفت که ۹۰ درصد کاربران گوشی‌های تاشو متقاعد شده‌اند که در آینده دستگاه تاشو دیگری خریداری کنند.

بیشتر بخوانیم: سامسونگ احتمالا روی یک عینک واقعیت افزوده جدید کار می‌کند

اوایل سال جاری، مدیر اجرایی سامسونگ تایید کرد که حدود ۱۰ میلیون گوشی تاشو در سال ۲۰۲۱ عرضه شده است. هرچند این تعداد در مقایسه با کل بازار گوشی‌های هوشمند کم است، اما دسته گوشی‌های تاشو نسبت به سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۰۰ درصد رشد داشته است. در حال حاضر، بیش از ۷۰ درصد این بازار توسط دستگاه‌های تاشو سامسونگ یعنی گلکسی زد فولد و زد فلیپ تسخیر شده است.

منبع: دیجیاتو

درباره نویسنده

مطالب مرتبط