آشنایی با فرهنگ مردم آلمان

آشنایی با فرهنگ مردم آلمان

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با فرهنگ مردم آلمان صحبت کنیم. اگر قصد سفر به این کشور را دارید و یا می‌خواهید به آن مهاجرت کنید. همچنین قصد دارید مدت زمان طولانی در این کشور زندگی کنید. بهتر است با فرهنگ و آداب و رسوم مردم آلمان آشنایی پیدا نمایید. زیرا به این ترتیب می توانید راحت تر زندگی خود را در این کشور شروع نمایید.

آلمان به عنوان یکی از پایدارترین اقتصاد های جهان در طول تاریخ شناخته شده است. می توان گفت این کشور بعد از امپراطوری روم به یکی از قدرتمندترین کشور ها در اقتصاد تبدیل گشته است. زبان و سنت های کشور آلمان بسیار منحصر به فرد می باشد. این کشور در تاریخ اروپا نقش بسیار مهم و اساسی ایفا کرده است.

بررسی زبان رسمی مردم آلمان

آلمان

زبان در فرهنگ مردم آلمان بسیار تاثیرگذار می باشد. بیشتر ساکنین در این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. اگر قصد ورود به کشور آلمان را دارید بهتر است با زبان آلمانی آشنایی به دست آورند. زیرا اکثر افراد تمایل دارند در این کشور به زبان آلمانی صحبت کرده و با این زبان ارتباط برقرار کنند. به گفته مهاجرین یادگیری زبان آلمانی تا حدودی کاری سخت و دشوار ‌می باشد. اما شما با بودن در محیط می توانید سختی این مراحل را آسان کرده و به راحتی این زبان را در خود کشور آلمان فرا بگیرید.

فرهنگ مردم آلمان و ارزش های مهم در آن

از ارزش های مهم در فرهنگ مردم آلمان وقت شناسی می باشد. مردم این کشور بسیار انسان های وقت شناس و مقرراتی هستند و این ارزش برای آن ها اولویت بسیار بالایی دارد. مردم آلمان بسیار سختکوش و پرتلاش هستند و مانند یک ماشین به صورت اتوماتیک کار می کنند. احترام به حریم خصوصی نیز یکی دیگر از ارزش های مهم در فرهنگ مردم این کشور می باشد. این افراد در روابط خصوصی خود نیز این موضوع را حفظ کرده و پای خود را فراتر از حد معمول نمی گذارند. مردم این کشور زمان را به دقت مدیریت می کنند و بر اساس تقویم تمام برنامه ریزی های خود را انجام می دهند. آلمانی ها به شدت مردمی کمال گرا هستند. همچنین سعی می کنند با تلاش و کوشش به اهداف خود برسند. آن ها با هیچکس تعارف و شوخی ندارند و در رسیدن به هدف های خود بسیار جدی می باشند.

بیشتر بخوانیم: فرهنگ مردم استرالیا را بشناسیم

اهمیت لباس و پوشش در فرهنگ مردم آلمان

لباس مردم آلمان

پوشش در فرهنگ مردم آلمان نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. پوشش مردم این کشور در زمان های گذشته بسیار زیبا و منحصر به فرد بوده است. امروزه پوشش مردم آلمان مانند مردم سایر کشورهای دیگر می باشد. هم زنان و هم مردان در این کشور کت و شلوار ها و پیراهن هایی به رنگ تیره می پوشند. این پوشش نشان دهنده قدرت آن ها می باشد و بیشتر از این لباس ها در حین کار استفاده می کنند. پوشش هر منطقه در این کشور دارای سنت های مخصوص به خود می باشد.
که این سنت ها با یکدیگر متفاوت اند. به عنوان مثال در ایالتی به نام بایرن مردان شلوار هایی از جنس چرم می پوشند که قد این شلوار ها تا بالای زانو می باشد. لباس رسمی زنان نیم تنه، بلوز با دامن است. ممکن است شما گاهی این لباس ها را بر تن افراد ببینید. امروزه از این لباس ها بیشتر در جشنواره ها و یا کارناوال های جشن استفاده می شود تا زیبایی این مراسم را دوچندان نمایند.

دین رسمی مردم کشور آلمان

در بالا در رابطه با آداب و رسوم و فرهنگ مردم آلمان صحبت کردیم. حال می خواهیم در رابطه با دین مردم این کشور صحبت کنیم. اکثر افرادی که آلمانی هستند دین مسیحیت دارند. می توان گفت درصد زیادی از آلمانی ‌ها خود را مسیحی می دانند و حدود ۳۰ درصد آن ها کاتولیک هستند. در آلمان مسلمانان نیز وجود دارد و حدود ۵ درصد را شامل می شوند. بقیه افراد دینی غیر از مسیحیت و اسلام در این کشور دارند. نماد های مختلفی در کشور آلمان وجود دارد. این کشور در طول تاریخ درگیر جنگ های طولانی بوده است که این جنگ ها توانسته اند بر روی مردم کشور آلمان تاثیر بسیار زیادی بگذارند.
عقاب بخشی از امپراتوری روم بوده که بعد از پیروزی آن بر اتریش امروز جزو یکی از نماد های بسیار بزرگ در این کشور معرفی شده است. افراد بسیار بزرگی در طول تاریخ در کشور آلمان نماد ها و سمبل‌ هایی را معرفی کرده اند. به عنوان مثال گوته شاعر معروف این کشور یکسری نماد های بحث برانگیز را معرفی کرده است. می‌توان گفت شناخته‌ترین نماد در فرهنگ مردم آلمان پرچم این کشور است که دارای سه رنگ طلایی، قرمز و سیاه می باشد. مردم کشور آلمان به پرچم خود بسیار توجه داشته و آن را مقدس می دانند.

بیشتر بخوانیم: آشنایی با فرهنگ مردم مصر

غذا های معروف در این کشور

در فرهنگ مردم آلمان غذا های بسیار زیادی وجود دارند که افراد در سفر به این کشور می ‌توانند از این تنوع غذایی بسیار بالا آن بهره ببرند. آلمانی ها علاقه بسیار زیادی به آبجو دارند. این نوشیدنی را همراه سوسیسی بسیار خوشمزه و لذیذ و نان با طعم های مختلف سرو می کنند. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است محققان متوجه شدند یک فرد بزرگسال آلمانی به طور متوسط حدود ۱۴۰ لیتر آبجو در سال مصرف می‌کند. که می ‌توان گفت این آمار برای یک فرد بسیار زیاد می باشد. مردم کشور آلمان جزو دومین مصرف کننده بزرگ آبجو در اروپا می باشند. مقاوم اول در این زمینه برای جمهوری چک ‌می ‌باشد.

یکی از غذا های بسیار پرطرفدار مردم آلمان گوشت خوک است. گوشت خوک یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی در این‌ کشور می ‌باشد. غذا های سنتی آلمان شامل معده خوک و گوشت خوک ‌پخته است. کلم، شلغم و چغندر جزو مواد غذایی بسیار پرطرفدار در آلمان می باشند. می‌توان گفت لذیذترین غذا های آلمانی سیب زمینی و کلم ترش می باشند.

هنر در فرهنگ‌ مردم آلمان

هنر در آداب و رسوم و فرهنگ مردمان آلمان نقش بسیار مهمی دارد. مردم این کشور کمک بسیار زیادی به پیشرفت موسیقی کلاسیک جهان کرده اند. همچنین این کشور توانسته است آهنگساز های بسیار مشهور و معروفی را به این عرصه معرفی نماید. از دیگر هنر های مردم این کشور می توان به نقاشی بر روی چوب اشاره کرد. این هنر را می ‌توانید در قلعه ها، ساختمان ‌های عمومی و کلیسا های این کشور مشاهده نمایید. حکاکی بر روی چوب یک هنر بسیار عالی در عین حال زیبا و جذاب می باشد که مردم آلمان به راحتی می توانند از پس این هنر بی نظیر بر بیایند. با داشتن معمار های بسیار با تجربه و کاربلد جزو یکی از کشور های پیشتاز در این عرصه می باشد.

برگزاری تولد

 

در فرهنگ مردم آلمان مهمانی های سورپرایز چندان رایج نمی باشند. در این کشور اگر فردی بخواهد مهمانی تولد بگیرد باید از قبل دوستان خود را دعوت کرده و به آن ها اطلاع دهد همچنین باید برای مهمان های خود نوشیدنی و غذا و کیک نیز مهیا نماید. معمولا مردم آلمان در هنگام تولد فرزندان خود همراه یک کیک تولد به مدرسه آن ها رفته و او را در این لحظات زیبا همراهی می کنند. آلمانی ها معتقد اند تبریک تولد یک روز قبل از تولد ممکن است برای افراد نحسی به همراه بیاورد. این موضوع در فرهنگ مردم آلمان بسیار قوی می باشد به همین دلیل مردم این کشور این موضوع را رعایت کرده و تبریک تولد را در همان روز به فرد مورد نظر اعلام می کنند.

دید و بازدید

آداب و رسوم مردم آلمان

همانطور که عنوان کردیم حریم خصوصی در فرهنگ مردم آلمان بسیار از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. به طوریکه افراد از سایر کشور ها با دیدن اهمیت این موضوع ممکن است تعجب کنند. مردم آلمان بر روی حریم خصوصی خود بسیار حساس هستند و ممکن است در این زمینه با افراد به صورت بسیار سرد برخورد نمایند. آن ها از پرسیدن سوال های شخصی اصلا خوششان نمی آید. آلمانی ها برای اینکه شخص را به خانه خود دعوت کنند بسیار جانب احتیاط را رعایت می کنند. اگر آن ها شخصی را به خانه خود دعوت کنند مطمئناً با او رابطه بسیار عمیق و دوستانه برقرار کرده‌اند. بهترین کار این است که هنگامی که به منزله یک فرد آلمانی دعوت شدید برای او هدیه ببرید‌. آن ها ترجیح می دهند قبل از ورود به منزل کفش های خود را در بیاورند.

سخن آخر

در این مطلب قصد داشتیم تا شما را بهتر و بیشتر با فرهنگ مردم آلمان آشنا کنیم. در نگاه اول برای یک فرد مهاجر شاید مردم آلمان افرادی خشک و بسیار سرد باشند. اگر شما با فرهنگ مردم این کشور آشنایی پیدا کنید می توانید به راحتی با آن هاارتباط برقرار نمایید. این کشور یک دوره تاریخی بسیار سخت و دشوار را پشت سر گذاشته است. مردم کشور آلمان جنگ جهانی دوم و نازیسم ها را پشت سر گذاشتند. آن ها در رابطه با جنگ جهانی دوم و نازیسم ها بسیار حساس بوده و در این زمینه اصلا شوخی ندارند. به عنوان مثال گفتن کلمه های هیتلر برای شما از نظر قانونی مشکل ‌ساز خواهد شد. پس هیچ گاه در کشور آلمان با یک فرد آلمانی در رابطه با این موضوعات شوخی نکنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط